Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp Kişiler Görünmüyor Sorunu İçin Çözüm Yöntemleri

WhatsApp yalnızca telefon numaralarını gösteriyor ve kişi adlarını göstermiyorsa, deneyebileceğiniz kesin çözüm yöntemlerini derledik.

WhatsApp kişiler görünmüyor mu? Sorun genellikle yakın zamanda kaydettiğiniz belirli bir kişiler de ortaya çıkabildiği gibi tüm kişilerinizde de ortaya çıkabiliyor. Bu içeriğimizde, mesajlaşma uygulamasının kişi adlarını göstermemesinin olası nedenlerini ve çözüm yöntemlerini sizlere aktarıyoruz. Birden fazla yöntem ile sorunu kökünden çözeceğiz.

Çözüm yöntemlerimize geçmeden önce, WhatsApp kişi isimleri görünmüyor diyenler için birkaç basit ve hızlı adımı gözden geçirelim. Geçici sorunları ortadan kaldırmak için uygulamayı ve hatta telefonunuzu yeniden başlatın. Ayrıca, Cihazınızda başka hiçbir anlık mesajlaşma uygulamasının etkin olmadığından emin olun. Bunlara rağmen sorun devam ediyorsa, sizi çözüm yöntemlerine doğru alalım.

WhatsApp Kişiler Görünmüyor Çözüm Yöntemleri

1- Sunucu Durumunu Kontrol Edin

WhatsApp Kişiler Görünmüyor Çözüm Yöntemleri

Öncelikle, sorunun Whatsapp kaynaklı olup olmadığından emin olun. Popüler mesajlaşma platformunun sık sık çökmesine alıştık, Uygulamanın kişi adlarını göstermemesinden sunuculardaki arka ucun sorumlu olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Bunu doğrulamak için Downdetector‘ın resmi web sitesini ziyaret edin. Sağ üst köşedeki arama çubuğuna “WhatsApp” yazın ve Enter’a basın. Ardından, sorunu hangi platformda yaşadığınıza bağlı olarak WhatsApp veya Business’ı seçin. Downdetector, uygulama kapalıysa sizi bilgilendirecek. Sorun uygulama kaynaklıysa, arka uçta sorun çözülene kadar beklemelisiniz.

2- Kayıtlı Kişilerinizi Gözden Geçirin

WhatsApp Kişiler Görünmüyor Sorunu İçin Çözüm Yöntemleri

Uygulama, yeni kaydedilen kişileri her zaman hemen göstermez. WhatsApp kişiler görünmüyor ise, kişi adının getirilmesi birkaç dakika veya yeniden başlatma gerektirir. Yakın zamanda belirli bir kişi adını kaydettiniz ve uygulama bunu göstermiyorsa, uygulamayı yeniden başlatın.

Ayrıca, kişi adının telefonunuzun adres defterine başarıyla kaydedildiğinden ve numarayı doğru uluslararası biçimde kaydettiğinizden emin olun. Uygulamayı yeniden başlatmak işe yaramazsa ve telefon numarasının doğru kaydedildiğini doğruladıysanız ancak sorun devam ederse, tüm kişilerinizi yenilemeniz gerek.

3- WhatsApp Kişi Listenizi Yenileyin

WhatsApp Kişiler Görünmüyor Sorunu İçin Çözüm Yöntemleri

WhatsApp, uygulamanın yeni kaydedilen kişi adlarını hızla getirmesine yardımcı olan kullanışlı bir yenileme özelliğiyle güncellendi. Kayıtlı kişileri yenilemek ve iPhone WhatsApp kişiler görünmüyor sorunundan kurtulmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli:

 • WhatsApp‘ı açın.
 • Uygulamanın sağ alt köşesindeki yeni sohbet düğmesine dokunun.
 • Sağ üst köşedeki üç dikey noktaya dokunun.
 • Yenile üzerine dokunun.

4- Telefon Rehberinizi Gözden Geçirin

WhatsApp Kişiler Görünmüyor Sorunu İçin Çözüm Yöntemleri

Telefonunuzun adres defterindeki bir sorun da uygulamanın kişi adlarını göstermesini engelleyebilir. Bu olduğunda, sorun sadece bu uygulamayı etkilemez. Kişi adları artık bu kişileri kullanan başka hiçbir uygulamada görünmez. Telegram, Signal ve telefonunuzun Mesajlar uygulaması gibi hiçbir yazılımda kişi adlarınızı göremezsiniz.

Özellikle iPhone’da sık sık bu sorunu yaşayanları görüyoruz. Kişilerini görememe yaşayanların, telefonlarındaki adres defterinde bir sorun var demektir. Telefonunuzun adres defterindeki sorunu çözmelisiniz ve WhatsApp kişi adlarını tekrar göstermeye başlayacak. Sorunu çözmek için iPhone’da şu adımları izleyebilirsiniz:

 • Ayarlar’ı açın ve adınıza dokunun.
 • Ardından, iCloud > Tümünü Göster‘i seçin.
 • iCloud sayfasını kullanan uygulamalar altında Kişiler‘i kapatın.
 • Eşzamanlanan kişilerin kopyalarını iPhone’unuza kaydetmek için iPhone’umda Tut‘u seçin. İsterseniz iPhone’umdan Sil’i de seçebilirsiniz. Merak etmeyin; bu seçenek, kişilerinizin kaybolmasına neden olmaz.
 • Kişileri yeniden etkinleştirin ve iPhone’unuz mevcut kişileri birleştirmeyi isterse, Birleştir‘i seçin.
 • Tebrikler, iPhone 11 WhatsApp kişiler görünmüyor sorunu çözüldü.

5- SIM Kartınızın Aktif Olduğundan Emin Olun

WhatsApp Kişiler Görünmüyor Sorunu İçin Çözüm Yöntemleri

Kişilerinizi telefonunuza mı yoksa SIM kartınıza mı kaydediyorsunuz? Her zaman ikinci seçeneği seçerseniz, SIM karta telefonunuzun erişebildiğinden emin olun. Çoğu zaman, telefonu düşürmek, SIM kartı değiştirmek veya başka bir hata, SIM kartı yuvasına kaydırarak telefonunuzun onu algılamasını engeller.

SIM kartınızın cep telefonunuza doğru yerleştirildiğinden, kart tarafından algılanabildiğinden ve kişilerinizin hala kartta kayıtlı olduğundan emin olun. SIM kart normal çalışıyorsa bir sonraki adıma geçin.

6- WhatsApp’ın Kişilerinizi Kullanmasına İzin Verin

WhatsApp Kişiler Görünmüyor Sorunu İçin Çözüm Yöntemleri

Yukarıdaki çözüm yöntemlerini uygulamanıza rağmen, WhatsApp kişi adları görünmüyor sorununu halen alıyorsanız, Android’de Ayarlar uygulamasını açın ve Uygulamalar’a dokunun. Sağ üst köşedeki üç dikey noktaya dokunun ve İzin yöneticisi’ne dokunun. Ardından Kişiler’e gidin ve uygulamalar listesinden WhatsApp’ı seçin. İzin ver için dairenin işaretli olduğundan emin olun.

Aynı çözüm yöntemi, iPhone WhatsApp kişiler görünmüyor sorunu yaşayanlar için de mevcut. Apple iOS’ta Ayarlar uygulamasını açın, Gizlilik’e gidin ve Kişiler’e dokunun. Uygulamanın yanındaki anahtarı açın. Sorun çözülecek.

7- Senkronizasyon Sorunlarını Kontrol Edin (Android)

WhatsApp Kişiler Görünmüyor Sorunu İçin Çözüm Yöntemleri

Kişilerinizin otomatik olarak senkronize edilmesini durdurduysanız, WhatsApp‘ın kişilerinize erişmesine izin vermeniz herhangi bir fark yaratmaz. Senkronizasyon ayarlarının etkinleştirildiğini doğrulamak ve kişileri yeniden senkronize etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Android cihazınızda Ayarlar uygulamasına gidin.
 • Ardından Kullanıcılar ve Hesaplar‘a dokunun.
 • WhatsApp‘a dokunun.
 • Kişiler‘in yanındaki kutuyu işaretleyin.
 • Sağ üst köşedeki dikey noktalara veya Diğer menüsüne dokunun ve Şimdi senkronize et‘e dokunun.

Makaledeki düzeltmeleri uygulayarak, WhatsApp kişiler görünmüyor sorununu çözdüğünüzü umuyoruz. Düzeltmelerden hiçbiri işe yaramadıysa WhatsApp’ı sıfırdan yeniden yüklemeniz gerekir ki bu daha az elverişli bir çözüm ancak yine de denemekten zarar gelmez. Hepinize kolaylıklar diliyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.