Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp Web’e Şifre Koruması Geliyor

WhatsApp, masaüstü uygulaması için yeni bir özelliği test ediyor. Kullanıcıların deneyimlerini çok daha güvenli hale getirecek olan uygulama, web tarafına şifre koruması sunmaya hazırlanıyor.

Dünyanın açık ara en çok tercih edilen sohbet uygulaması olan WhatsApp, mobil tarafta önemli gizlilik ve güvenlik seçeneklerine sahip. Örneğin; uygulamaya parmak izi veya yüz tanıma kilidi koyabilir, böylece sohbetlerinizi meraklı gözlerden koruyabilirsiniz. Fakat kullanıcılar, masaüstü uygulamasında ve WhatsApp Web sürümünde böyle bir seçeneğe sahip değiller.

Meta’ya ait olan platform, masaüstü kullanıcıları için uygulama düzeyinde güvenliği vaat eden yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. WABetaInfo tarafından keşfedilen yenilik, masaüstü ve web sürümlerine şifre koruması getirecek. Henüz betaya çıkmayan özelliğin, halen geliştirme aşamasında olduğu bildirildi. Hemen aşağıda göreceğiniz ekran görüntüsünde WhatsApp Web parola ekranının nasıl göründüğüne bakabilirsiniz.

WhatsApp Web Şifre Ekranı Böyle Görünecek

whatsapp web şifre koyma

Parmak izi ve yüz tanıma gibi biyometrik koruma sistemleri, henüz masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda yeterince yaygın olmadığı için kullanıcıların hesaplarına erişmeleri için şifre girmeleri gerekecek. Eğer güvenlik seçeneğini aktif ederseniz, WhatsApp Web‘e veya masaüstü uygulamasına parolayla erişeceksiniz. Böylece bilgisayarınızı bir başkası kullandığında hesabınızı yüzde 100 koruma altına almış olacaksınız.

Parolanızı unutursanız, hesabından çıkış yapmanız ve telefonunuz aracılığıyla bir QR kodu oluşturarak WhatsApp masaüstü uygulamasına veya web sürümüne yeniden bağlanmanız gerekecek. Son dönemde birçok yeniliğe sahne olan sohbet platformu, çok ihtiyaç duyulan bir güvenlik özelliğini daha kullanıcılara sunmuş olacak.

Daha fazlasını öğrendiğimizde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Eğer WhatsApp Web QR kod yüklenmiyor sorunu ile karşılaşıyorsanız, rehberimize göz atabilirsiniz. Ayrıca Android ve iOS’te WhatsApp’a kilit koyma hakkındaki yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.