Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp Mesaj İletmeyi Kısıtlayabilir!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, test aşamasında olan bir yenilik sunacak.

WhatsApp iOS cihazlara mesaj sınırlandıran yeni bir özellik getiriyor. Artık özel mesajları diğer grup sohbetlerine istediğimiz zaman iletemeyeceğiz. Bu, yanlış bilgilerin yayılmasını azaltmaya yardımcı olabilecek ve özel diyalogları diğer kişilerin görmemesini sağlayacak bir özellik.

Sosyal medya platformlarında diğer kullanıcılarla kolayca doğruluğu bilinmeyen bilgilerin paylaşılabilmesiyle, spam ve yanlış bilgiler fazlaca sorun yaratıyor. Yanlış bilgileri engelleme girişimi gibi görünen bu yenilik ile WhatsApp, mesajların nasıl yayılmaması gerektiğini test etmeye başlıyor.

WhatsApp, Özelliği Test Etmeyi Henüz Bitiremedi

WhatsApp

Daha önce Android uygulaması için bir beta sürümünde görülen WABetaInfo, iOS için WhatsApp‘ın beta sürümünün artık iletilen bir mesajın ne kadar uzağa gidebileceğini sınırlayan bir özelliğe sahip olduğunu bildiriyor. Beta sürümündeki kullanıcılar bir mesajı grup sohbetine bir kez iletebilirken, aynı mesaj başka grup sohbetlerine iletilemeyecek.

Uygulama içindeki bir ekran görüntüsünde yönetilen mesajlar yalnızca bir grup sohbetine gönderilebilir ifadesi yer alıyor. Sınırlamanın yalnızca önceden iletilmiş iletiler için geçerli olduğunu yani orijinal ileti yazarının ilk iletiyi aynı sınır olmaksızın diğer kullanıcılara gönderebileceği anlamına geliyor. Özellik, mesajlaşma uygulamasının beta sürümünde görünse de genel sürüme ne zaman geçeceği bilinmiyor. Bununla birlikte, önümüzdeki haftalarda daha fazla beta kullanıcısı kendilerine sunulduğunu görecek gibi göründüğü için, kısa bir süre sonra daha yaygın hale gelebilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.