Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

WhatsApp Mesaj Beğenme Özelliği Genişliyor

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, çok yakında istediğiniz herhangi bir emojiyi kullanarak mesajlara tepki vermenizi sağlayacak.

Meta’nın sahibi olduğu anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni özelliklerle büyümeye devam ediyor. 2GB’a kadar dosya gönderme, 512 kişilik gruplar ve mesaj beğenme dahil son birkaç ayda çok sayıda faydalı özellik kazanan platform, mesajlaşma deneyimini daha da geliştirmek için çalışıyor.

Yukarıdaki saydığım yenilikler arasında yer alan WhatsApp mesaj beğenme özelliği ilk olarak Mayıs 2022’de kullanıma sunuldu. Fakat şu anda bir mesaja yalnızca altı emoji arasından tepki verilebiliyor. Platform, yaklaşık iki ay sonra bu sınırlamayı kaldırmaya hazırlanıyor.

WhatsApp Mesaj Beğenme Tüm Emojilere Açılıyor

whatsapp mesaj beğenme

WABetaInfo tarafından aktarılan bilgilere göre WhatsApp, herhangi bir emojiyi tepki olarak kullanmanıza izin vermek için çalışıyor. En son WhatsApp beta sürümündeyseniz (v2.22.15.6 veya 2.22.15.7), bir mesaja uzun basarak açılan tepki menüsünde yeni bir + simgesi göreceksiniz. Üzerine dokunarak, cihazınızda bulunan yüzlerce emojiden herhangi birini seçebilirsiniz.

Hâlâ geliştirme aşamasında olduğundan ve WhatsApp tüm beta test kullanıcılarına sunmadığından bu özelliği görmeyebilirsiniz. Yakın zaman önce premium üyelik planını duyuran WhatsApp rakibi Telegram, mesaj reaksiyonları için 17 farklı emoji sunuyor. Bu sınırı ortadan kaldırmak için ücretli aboneliğe geçmeniz gerekiyor. WhatsApp mesaj beğenme özelliğinin yeni emojilerle genişlemesi Meta’nın rekabet gücünü artıracağı gibi, pek çok kullanıcıyı da memnun edecektir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.