Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Westworld 5. Sezon İptal Edildi

İzleyici sayılarını bir türlü arttırmayı başaramayan Westworld'ün 5. Sezon'u iptal edildi.

Westworld 5. sezon olacak mı diyenler için cevap belli oldu. Sevilen dizinin androidlerine veda etme zamanı geldi. Dizinin baş rolleri Jonathan Nolan ve Lisa Joy, akıllarındaki sona ulaşmak için dizinin beşinci sezonunu arzulamalarına rağmen, HBO bilimkurgu dizisini dört sezonun ardından iptal etti.

Nolan ve Joy, Ekim ayına kadar son bir sezon için müzakere etmeye çalışıyorlardı ancak tartışmaları sonuç vermedi. HBO yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz dört sezon boyunca, Lisa ve [Jonathan] izleyicileri akıllara durgunluk veren bir yolculuğa çıkardı ve her adımda çıtayı yükseltti. Son derece yetenekli oyuncu kadrosu, yapımcıları ve ekibiyle birlikte onlara çok minnettarız.” ifadelerini kullandı.

Westworld’e Veda Etme Zamanı

Westworld

Westworld, 54 Emmy adaylığı ve hatta Thandiwe Newton’un En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazanmasıyla HBO’nun destek amaçlı projelerinden biriydi ancak, reytingleri ve izleyicileri yıllar içinde düştü ve hiçbir zaman tam olarak toparlanamadı. Hayranlar için, dizinin son sezonun bitiminden hemen sonra yeni sezon için onay alamaması zaten kötüye işaretti.

The Hollywood Reporter’ın belirttiği gibi yaklaşık 12 milyon izleyici, gösterinin eleştirmenlerce beğenilen ilk sezonunu platformdan izledi. Westworld’ün üçüncü sezonunda tekrar eski formuna döndüğünü düşündürürken, izleyici sayıları sadece 4 milyon civarında kalarak düşmeye devam etti. Bu sayı, büyük olasılıkla HBO’nun yeni bir sezon yayınlaması için yeterli değildi.

Görünüşe göre dördüncü sezon, HBO‘nun yayın platformundaki sekiz bölüm için 160 milyon dolara mal oldu, bu da House of Dragons’a harcadığından daha fazla ancak Game of Thrones’un yan dizisi yalnızca on bölüm olmasına rağmen her biri için ortalama 29 milyon izleyiciye sahipti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.