Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bir Dönemin En Popüler Oyun Serilerinden Biri Artık Yok!

Ubisoft, bir döneme damgasını vuran Watch Dogs serisinden tamamen vazgeçmişe benziyor.

Ubisoft tarafından geliştirilen ve yayımlanan üçüncü şahıs aksiyon-macera oyunu Watch Dogs, ilk çıktığı zamanlar epeyce ses getirmişti. PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için 2014 yılında piyasaya sürülen yapım, satış rakamı ile Fransız yayıncının yüzünü güldürmüş ve iki yıl sonra bir devam oyunu almıştı.

Ne var ki, oyunun yakaladığı trend 2020 yılında çıkan Watch Dogs Legion ile aşağıya doğru gitti. Serinin önceki oyunları gibi iyi karşılanmayan ve ticari açıdan Ubisoft’u hayal kırıklığına uğratan oyun, serinin derin bir sessizliğe gömülmesine yol açtı. Görünüşe göre bu sessizlik, aslında bir sonun habercisi.

Ubisoft Yeni Bir Watch Dogs Oyunu Çıkarmayabilir

watch dogs serisi ubisoft

Ubisoft oyunları hakkında yaptığı başarılı sızıntılarla tanınan j0nathan adlı X hesabı, Watch Dogs Legion’ın “başarısızlığının” ardından serinin “öldüğünü” iddia etti. Söylenene göre bu durum, bir battle royale oyunu da dahil olmak üzere ünlü IP’ye dayanan birden fazla projenin iptal edilmesine yol açtı.

Bu haber yazıldığı sırada Fransız şirketten iddialara ilişkin henüz bir açıklama gelmiş değil. Steam’de yüzde 50 beğeni oranına sahip olan Legion, Ocak 2023’te Valve’ın mağazasına eklenmişti. Açık dünya aksiyon-macera oyunu, 48 dolara (güncel kur ile 1.564 lira) satılıyor. Ubisoft+ üyeliğiniz varsa oyuna ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Servisin ülkemizdeki aylık fiyatı 179 lira.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.