Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ubisoft’un Ünlü Oyunu Watch Dogs Film Oluyor

Ubisoft tarafından geliştirilen ve yayımlanan açık dünya aksiyon-macera oyunu Watch Dogs, filme uyarlanıyor. Proje hakkındaki ilk ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Son dönemde sayısı giderek artan video oyun uyarlamalarına ünlü bir yapım daha ekleniyor. 20th Century Studios çatısı altındaki ünlü prodüksiyon firması New Regency Pictures, Ubisoft’un açık dünya aksiyon-macera oyunu Watch Dogs‘un filmini yapmaya hazırlanıyor. Şimdiden büyük bir heyecan yaratan proje, Ubisoft’un film ve TV kolu ile birlikte hayata geçirilecek.

The Deep Dark ile tanınan Mathieu Turi‘nin yönetmenliğini üstleneceği filmin kamera önünde ve arkasında şimdiden birçok önemli isim yer alıyor. Senaryo, daha önce 2021 yapımı Netflix bilim kurgu filmi Oxygen’in senaryosunu yazan Christie LeBlanc tarafından kaleme alınıyor. Şu anda hikaye hakkında hiçbir şey bilinmese de, Sophie Wilde‘ın filmde yer almak için görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor, ancak rolüne dair henüz bir bilgiye vakıf değiliz.

Watch Dogs Filminde Sophie Wilde’ı İzleyeceğiz

Wilde, 2023 yapımı A24 korku filmi Talk to Me‘deki performansıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Serinin ilk oyununda ana karakter Aiden Pearce olmasına rağmen, Claire Lille adında önemli bir yardımcı karakter de vardı. Wilde’ın Lille rolünde yer alması mümkün, ancak henüz hiçbir şey doğrulanmadı. Watch Dogs: Legion’da daha fazla karakter var, ancak ilk filmin üçüncü oyunu uyarlaması pek olası değil.

watch dogs film ubisoft

Bir açık dünya oyunu olmasına rağmen, Watch Dogs‘un olay örgüsü yapısı bir sinema filmine oldukça uygun. Ayrıca üç oyuna da değinen melez bir hikaye de görebiliriz. Bu arada anlatının baştan kurgulandığı ve Wilde’ın oyunlardan aşina olmadığımız yepyeni bir karakteri canlandırma ihtimalini de dışlamamak gerekiyor. Watch Dogs filmi kağıt üzerinde oldukça heyecan verici, ancak nasıl bir yaklaşımla ele alınacağı başarısındaki belirleyici faktör olacaktır.

Macerasına 2014’teki ilk oyunla başlayan Watch Dogs, farklı zaman dilimlerinde çeşitli distopik Amerikan şehirlerinde geçiyor ve oyuncular, kötü şirketleri ve diğer rakip bilgisayar korsanlarını alt etmek için teknoloji becerilerini kullanan gizemli bir hacker olarak rol alıyor. Farklı sandbox oynanışı ve cyberpunk temalarına getirdiği benzersiz yorumla dikkat çeken oyun, yıllar içerisinde kitaplara, mangalara ve çizgi romanlara uyarlanan büyük bir evrene dönüştü.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.