Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Warhammer 40K Darktide Ertelendi

Warhammer 40K Darktide geliştiricisi Fatshark, oyunun bir kez daha ertelendiğini ve bu kez Kasım çıkış tarihini güvence altına aldığını açıkladı.

Geliştirici Fatshark’ın yaklaşmakta olan kooperatif nişancı oyunu Warhammer 40K Darktide, PC’de ertelendi, bu da oyunun daha önce onaylanmış Eylül çıkış tarihini karşılayamayacağı anlamına geliyor. Başlangıçta 2021’de piyasaya sürülmesi beklenen oyun için bir dizi talihsiz olay yaşadı ve çokça ertelendi.

Başlangıçta Warhammer 40K Darktide, iki yıl önce 2021 için bir sürüm penceresi ayarlanmış olarak duyuruldu. O zamandan beri, bir dizi erteleme oldu ve en sonuncusu Darktide’ın beklenen bahar lansmanını görünüşte sağlam bir Eylül tarihi ile değiştirdi. Ertelemenin temel nedeni, oyunun kalite seviyesinin ve diğer bazı sistem ve mekaniklerin iyileştirilmesi gerekliliğiydi.

Warhammer 40K Darktide Yeni Çıkış Tarihi

Warhammer 40K Darktide

Fatshark’ın Twitter‘dan yaptığı açıklamaya göre Warhammer 40K Darktide PC için 30 Kasım’a ertelendi. Ayrıca, oyunun PC sürümünden kısa bir süre sonra piyasaya sürülecek olan Xbox Series X/S sürümleri de geliştirme aşamasında. Fatshark CEO’su ve kurucu ortağı Martin Wahlund, ertelemenin nedeninin oldukça yaygın olduğunu açıkladı.

Oyunculara mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak için stüdyonun birkaç ekstra ay ayırması gerekiyordu. Warhammer 40K Darktide, ön izleme oturumları sırasında topluluktan ve eleştirmenlerden olumlu geri bildirimler almasına rağmen, Fatshark’ın genel performans ve kararlılık da dahil olmak üzere oyunun belirli bölümlerini iyileştirmesi gerek.

Darktide Haziran ayından bu yana ön siparişlere açık olduğundan, en son gecikme nihayet oyunun son gecikmesi olabilir. Ön sipariş duyurusu, efsanevi besteci Jesper Kyd’ın film müziğinden yararlanan özel bir oynanış fragmanı aracılığıyla yapıldı. Genellikle, geliştiriciler projelerini zamanında yayınlama konusunda emin değillerse bu tür duyurular gerçekleşmez.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.