Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Warframe Çapraz Platform Desteği Nihayet Geldi!

Warframe için uzun yıllardır talep edilen 'çapraz platform desteği' nihayet oyuna dahil edildi.

Warframe çapraz platform desteği nihayet geldi. Digital Extremes PC, PlayStation, Switch ve Xbox arasında platformlar arası oynamaya izin verdiği için, oyunun hayranlarının uzun süredir en çok talep ettiği özellik artık mevcut.

Dünyanın en popüler oynaması ücretsiz oyunlarından birinin hiçbir zaman çapraz oyuna sahip olmadığını ve topluluğunu dört ayrı platforma böldüğünü düşünmek şaşırtıcı. Buna rağmen, Warframe yıllardır büyük başarılar elde etti ancak hayranlar, Digital Extremes’in bir gün istendiği gibi çapraz oyunu sunacağı umudundan asla vazgeçmedi.

Warframe’e Çapraz Platform Desteği Eklendi

Warframe

Çapraz platform desteğinin bir süredir spekülasyonlara konu olduğunu biliyorduk. Temmuz 2021’de oyunun yıllık TennoCon kutlaması sırasında Digital Extremes çapraz platform seçeneğinin oyuna geleceğini doğrulamıştı. O sırada Digital Extremes, platformlar arası oyunu yıl sonuna kadar hazır hale getirmek istediğini söyledi.

Açıkçası, bu olmadı. Beklenenden bir yıl daha uzun sürdü ancak Warframe oyuncuları beklemeye değeceğini biliyordu. Cuma sabahı yapılan bir duyuruda Digital Extremes, PC, PlayStation, Switch ve Xbox platformları arasında çapraz oynamanın etkinleştirildiğini doğruladı. Artık oyunun menülerinde oyuncuların çapraz oynamayı açmasına veya kapatmasına izin veren bir seçenek mevcut.

Bir kez, sohbet, takımlara katılma ve oyunun herkese açık eşleştirmesi aracılığıyla çapraz oyun etkinleştirilecek. Yine de bir sınırlama olduğunun altını çizelim. Oyuncular platformlar arasında Relays ve Dojo’larda gruplanabilirken, VoIP sohbeti şu anda hazır değil ve daha sonraki bir tarihte eklenecek.

Ne yazık ki, 2021 TennoCon duyurusunun diğer yarısı olan platformlar arası kayıtlar henüz hazır değil. O da başlangıçta 2021’in sonlarında piyasaya sürülmesi planlanmıştı ancak Warframe oyuncularının uygulanması için bir süre daha beklemesi gerekecek. Başka bir platforma geçmeyi umut eden oyuncular, özellik bitene kadar bulundukları yerde kalmak zorunda kalacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.