Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

VRChat Modları Yasaklandı!

Easy Anti-Cheat uygulaması ile birlikte oyunun tüm modlarını yasaklayan VRChat, topluluğun eleştirilerine maruz kaldı.

VRChat modları yasakladı ve oyun topluluğunu çılgına çeviren bir hareketle Easy Anti-Cheat koruma sistemi oyuna eklendi. Popüler sanal gerçeklik sosyal ortamı, oyuncular son kararı protesto ettikçe Steam‘de inceleme bombardımanına tutulmanın yanı sıra büyük miktarda eleştiriyle karşı karşıya kaldı. Oyunun incelemeleri ‘Son Derece Olumsuz’a geriledi.

VRChat nedir diyenler için de ufak bir bilgi verelim. Uygulama ilk olarak 2017’de IMVU ve Second Life gibi sanal üç boyutlu sosyal alanların manevi halefi olarak piyasaya sürüldü. Oyun, oyuncuların sanal gerçeklikte yoğun şekilde özelleştirilmiş avatarlar şeklini almasına ve sosyal bir ortamda çeşitli etkinliklere katılmasına olanak tanıyan yapısıyla beğeni topladı.

VRChat Modları Artık Yasak

VRChat

Oyunun çeşitli oyuncu ortamlarında film geceleri, komedi kulüpleri ve her türlü sosyal aktivite mümkün. Konser salonlarının, gece kulüplerinin ve diğer sosyal alanların aylarca kapılarını kapattığı ilk karantinalar sırasında giderek daha fazla insan bir sosyal hayata benzer bir görünüm için sanal gerçekliğe yöneldikçe, oyun COVID-19 pandemisi sırasında büyük bir popülerlik kazandı.

Ne yazık ki, geliştiriciler kısa süre önce Elden Ring, Fortnite ve Halo: The Master Chief Collection gibi birçok çevrimiçi oyunda yer alan bir hile karşıtı hizmet olan Easy Anti-Cheat‘i oyuna eklemek gibi korkunç bir karar verdi. Easy Anti-Cheat oyun endüstrisinde çok ünlü bir koruma yazılımı ve yüzlerce oyun tarafından kullanılırken, VRChat gibi güçlü mod oluşturma toplulukları olan oyunlar için sıkıntılı bir teknoloji.

VRChat‘ın değişikliğin nedeninin, “kötü amaçlı değiştirilmiş istemcilerin, kullanıcıların diğerlerine saldırmasına ve taciz etmesine izin vererek büyük miktarda denetleme sorunlarına neden olması” olduğu bildirildi ancak hile koruma sisteminin oyuna eklenmesiyle tüm modlar da yasaklanmış oldu. Yani artık mod kullananlar da oyundan yasaklanacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.