League Of Legends

MMORTS
Takip Et
8.9

Çok iyi

7.9

Kullanıcı


Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 2019 Kış Mevsimi Şampiyonu 1907 Fenerbahçe Espor Oldu!

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 2019 Kış Mevsimi kazananı 1907 Fenerbahçe Espor oldu.

Vodafone tarafından destek verilen League of Legends oyununun espor ligi Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde 2019 Kış Mevsimi Finali bilindiği üzere geçtiğimiz Cumartesi günü Riot Games Espor sahnesinde gerçekleştirildi. Nefes kesen mücadelede şampiyon 1907 Fenerbahçe Espor oldu.

En iyi LoL oyuncularının karşı karşıya geldiği Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 2019 Kış Mevsimi nihayet tamamlandı. Geçtiğimiz haftalarda haberlerimizde yer verdiğimiz Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 2019 Kış Mevsimi Final maçının nihayet kazananı belli oldu. 1907 Fenerbahçe Espor ve Bahçeşehir Super Massive arasında oynanan maçta yüzü gülen taraf 1907 Fenerbahçe Espor oldu. Rakibi karşısında 3 – 0’lık bir skor elde eden 1907 Fenerbahçe Espor nefesleri kesen bir mücadeleye imza attı.

Günün sürprizi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un kupa töreni sırasında Riot Games Espor sahnesine gelerek oyuncuları tebrik etmek oldu. Final’in en geğerli oyuncusu performansı ile dikkat çeken 1907 Fenerbahçe Espor oyuncusu Ruin oldu. Oyuncuya ödülünü Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy verdi.

Engin Aksoy, “Vodafone FreeZone olarak, ülkemizde esporun gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Bu anlayışla, esporun en büyük destekçilerinden biri olmayı sürdürüyoruz. Espor, taraftarlık bilinci oluşmuş, çok güçlü bir alan. Stratejinin, reflekslerin ve karşılıklı zekânın mücadelesini sanal bir dünyanın içinde izlemek için milyonlar ekranları başına toplanıyor. Takımı için tezahürat yapan taraftarlar final mücadeleleri için spor salonlarını dolduruyor. Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2019 Kış Mevsimi Finali de salondaki ve ekranları başındaki binlerce gencimizin katılımıyla büyük bir heyecan ve coşku içinde geçti. Birinciliği kazanan 1907 Fenerbahçe Espor takımını kutluyorum, uluslararası MSI turnuvasında ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum. ‘En Değerli Oyuncu’ ödülüne hak kazanan Ruin’i de ayrıca kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Riot Games Türkiye Ülke Genel Müdürü Bora Koçyiğit ise, “Bugün Riot Games Espor Sahnesi’nde Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi’ni finale yakışır bir mücadele ile geride bıraktık. Heyecanlı ve coşkulu bir final mücadelesini espor tutkunlarıyla birlikte izledik ve esporun güzelliklerine, takım oyununa, mücadele ruhuna bir kez daha şahit olduk. Takımlarımız her sezon olduğu gibi bu sezonda da centilmence ve tutkuyla mücadele ederek hepimize kaliteli bir Kış Mevsimi yaşattılar. Yaz mevsimi sezonunda da çok özel mücadelelere tanıklık edeceğimizi düşünüyorum. Bu zorlu mücadeleden zaferle ayrılan 1907 Fenerbahçe Espor’u ve ‘En Değerli Oyuncu’ ödülünü kazanan Ruin’i kutluyorum. Ülkemizi Sezon Ortası Turnuvası’nda başarıyla temsil edeceklerine de yürekten inanıyorum. Ekranları başında bu keyifli finali bizlerle paylaşan tüm izleyicilere de teşekkür etmek istiyorum” dedi.

1 Mayıs’ta başlayacak olan Sezon Ortası Turnuvası’nda 1907 Fenerbahçe Espor ülkemizi temsil edecek. Ön eleme maçlarının 1 Mayıs’ta başlayacağı turnuva yarı finallere kadar Ho Chi Minh şehrinde yapılacak. Finaller ise 17 – 19 Mayıs’ta gerçekleştirilecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol