Vine Kurucularından Yeni Uygulama Byte Kullanıma Açıldı

Vine alternatifi byte kullanıma sunuluyor.

Kullanıcıların 6 saniyelik kısa videolar çekerek paylaşmasını sağlayan Vine uygulamasının Twitter tarafından kapatılmasının ardından Vine kurucuları yeni bir uygulama geliştirmeye başlamıştı. Vine geliştiricilerinin yeni uygulaması Byte kullanıma sunuldu. 

2013 yılında hayatımıza giren ve kullanıcıların 6 saniyelik kısa videolar çekip paylaşmalarını sağlayan Vine uygulaması, kısa sürede popüler olmuş ve sonrasında Twitter tarafından satın alınmıştı. Twitter tarafından satın alındıktan sonra büyümeye devam eden Vine uygulaması, Instagram’ın büyümesinin ardından popülerliğini kaybetmiş ve sonrasında Twitter tarafından kapatılmıştı. 

Vine’ın kapatılmasının ardından Vine geliştiricileri bu duruma çok üzülmüş ve yeniden bir uygulama yapmaya başlamışlardı. Vine kurucu ortaklarından birisi olan Doom Hofmann Vine uygulamasının devamı niteliğinde olan Byte uygulamasını kullanıma açmayı planlıyor. 2017 yılından itibaren geliştirilen uygulama iOS ve Android için kullanıma sunuldu. 

Hofmann ve ekibi tarafından geliştirilen Byte uygulaması, ile ilgili paylaşılan gönderide, “Bugün 6 saniyelik döngü videolarını ve yeni bir topluluğu sevenleriyle buluşturuyoruz.” denildi. Şirket uygulamanın test sürecinin sınırlı kullanıcı ile başladığını belirtti ve uygulamanın çok kısa sürede tüm kullanıcıların kullanımına açılacağını belirtti. Byte tarafından yapılan açıklamada “Uygulamanın adı byte ve o hem yeni hem tanıdık. Bir şeyin eksikliğini hisseden insanlara hitap etmesini umuyoruz.” denildi. 

byte İçerik Üreticilerine Para Ödeyecek

byte uygulaması ile birlik kullanıcılar tıpkı Vine uygulamasında olduğu gibi 6 saniyelik videolar çekebilecek. Vine uygulamasından farklı olarak byte kullanıcıları ürettikleri içeriklerden ödeme alabilecek. byte içerik üreticilerinin ürettikleri içerikleri için ne kadar ücret alacakları şimdilik bilinmiyor olsa da programın detaylarının ilerleyen günlerde belli olması bekleniyor. 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol