Valve’a Göre Steam Deck’in Kaldıramayacağı Bir Oyun Yok

Valve'a göre taşınabilir oyun konsolu Steam Deck'in çalıştıramayacağı oyun yok!

Steam kitaplığınızdaki tüm oyunları hareket halinde oynamanıza izin veren Steam Deck, taşınabilir oyun konsolu pazarına yeni bir hava getirmeyi hedefliyor. IGN ile ortaklaşa bir video yayınlayan Valve, cihazın kalbindeki 4 çekirdekli AMD Zen 2 işlemcisinin yetenekleri hakkında bazı önemli açıklamalarda bulundu.

Valve geliştiricisi Pierre-Loup Griffais, “Son birkaç yıldır arka planda çeşitli oyunlara bakıyorduk, ancak bizim için asıl test geçen yıl çıkan oyunlardı. Önceki prototip ve mimari türlerinde gerçekten çok iyi performans vermedi. Fakat durumlar şimdi değişti” dedi.

Steam Deck, En Yeni Nesil Oyunları Sorunsuz Çalıştırabilecek

steam deck

En yeni nesil oyunları sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için gereken performans düzeyine ilk kez ulaştıklarını ifade eden Griffais, yüksek kare hızı performansı ve yüksek çözünürlükleri destekleyen mevcut PC oyun trendlerinin Steam Deck’e yardımcı olduğunu söyledi.

Bu sayede oyunların daha düşük çözünürlüklü 800p ekranına kolayca ölçekleneceği ve en az 30Hz’de çalışacağını belirten Griffais, özellikle hızlı yeni bir bellek standardı olan LPDDR5 RAM ile birlikte yepyeni bir AMD CPU ve GPU kullandıklarını belirtti.

Konsolda AMD Zen 2 İşlemcisi Bulunuyor

Taşınabilir oyun cihazı Steam Deck, gücünü 4 çekirdekli AMD Zen 2 işlemciden alıyor. 16GB RAM’e sahip olan konsolun 7 inçlik ekranı var. 4K desteği olmayan cihaz, bunun yerine 1200×800 piksel çözünürlük sunuyor. En az 64GB dahili depolama alanına sahip olan konsol, tam şarjla 7-8 saate kadar kullanım imkanı veriyor.

Steam Deck hakkında bilmeniz gereken her şeye buradaki içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol