Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Valorant Val 7 Hatası Çözümü (2022)

Bazı Valorant oyuncuları, oyunu başlatmaya çalıştıklarında VAL 7 hatası ile karşılaştıklarını bildiriyorlar. Eğer siz de bu problemden muzdaripseniz, rehberimizdeki çözümleri uygulayarak sorunu gidermeyi deneyebilirsiniz.

Valorant Val 7 hatası çözümü ile karşınızdayız. Zaman zaman ortaya çıkan Valorant hata kodlarından biri olan Val 7, Riot istemcisinde oyunu başlattığınız esnada bir anda karşınızda belirebilir. Tamamen oyuna konsantre olmak istediğiniz anlarda bu gibi hata mesajları ile karşılaşmak can sıkıcı olabilir.

Bununla birlikte Val 7 hatası çözümü için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler mevcut. Temelde sunucu kaynaklı olan bu sorunu tetikleyebilecek bazı durumlar var. Hemen aşağıda, hata kodunu ortaya çıkmasına yol açacak olası senaryoları göreceksiniz:

 • Sunucu sorunu: Valorant Val 7 hatası, çoğu zaman sunuculardaki bir sorundan kaynaklanıyor. Bu durumda, Riot ekibinin sunucu tarafında kesintiye sebebiyet veren sorunu çözmesini beklemekten başka yapacağınız pek fazla şey yoktur.
 • Hesap yasağı: Bu hatanın tetiklediği bilinen bir diğer önemli neden, topluluk kurallarının ihlali nedeniyle geçici veya kalıcı bir hesap yasağıdır. Bu durumda, yasağın sona ermesini hızlandırmak için yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur, ancak bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız, bir Riot destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.
 • VGS hizmetinin devre dışı kalması: Val 7 hatası, Valorant’ın ana hile önleme sistemi VGS’nin devre dışı kalmasından dolayı ortaya çıkabilir. Bu durumda, VGS hizmetinin başlatma türünü değiştirebilirsiniz.

Valorant hata veriyor açılmıyor şikayetinde bulunan kişilerin sayısı son dönemde artış gösterdi. Valorant Val 7 hatası çözümü için gerekli yöntemlerin bir listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Valorant Val 7 Hatası Çözümü

1. Sunucu Sorununu Kontrol Edin

valorant val 7 hatası çözümü

Valorant Val 7 hatası, her şeyden önce yaygın bir sunucu sorununun göstergesi olduğundan oyunun sunucularının kapalı olmadığından veya bakımda olmadığından emin olmalısınız. Riot, her sunucunun durumunu takip etmenize imkan tanıyor. Dilerseniz bu sayfadan her Riot Games oyununun hizmet durumunu gerçek zamanlı olarak kontrol edebilirsiniz.

İlgili sayfaya giriş yaptıktan sonra aşağıdaki listeden Valorant‘a tıklayın. Bağlandığınız bölgeyi ve dili seçin. Ardından -varsa- mevcut sorunların bir listesini göreceksiniz. Kesinti olması halinde sunucunuzu değiştirmekten başka bir çareniz yoktur. Bağlanmaya çalıştığınız her sunucu aynı hata kodunu gösteriyorsa, geliştiricilerin sorunu çözmesini beklemelisiniz.

2. Riot Destek ile İletişime Geçin

val 7 hatasi çözümü

Valorant hata kodu 7, sunucudan sorunundan kaynaklanmıyorsa, problem hesabınızda olabilir. Eğer hesabınızın geçici veya kalıcı olarak askıya alınmış olabileceğinden şüpheleniyorsanız, ilk iş olarak e-posta kutunuzu kontrol edin. Oyundan banlandıysanız, yasağın nedenini açıklayan bir mail görmelisiniz.

Yalnızca geçici bir yasak aldıysanız, tek yapmanız gereken süreli uzaklaştırma süresinin dolmasını beklemektir. Ancak kalıcı bir yasak aldıysanız, hesabınıza bir daha erişemezsiniz. Yeni bir hesap oluşturabilir ve sıfırdan başlayabilirsiniz, ancak yasak muhtemelen IP’nize de uygulanır, bu nedenle bir proxy veya VPN çözümü kullanmanız gerekir .

Aldığınız yasağın tamamen haksız olduğunu düşünüyorsanız, resmi destek sisteminde bir bilet açarak konuyu bir Riot Destek temsilcisiyle görüşebilirsiniz .

3. VGS Hizmetinin Başlangıç Türünü Değiştirin

Valorant Val 7 hatası çözümü için denemeniz gereken son yöntem VGS hizmetinin başlangıç türünü değiştirmektir. Eğer Valorant başlatılamadı hatasının kaynağı, bir hesap yasağı veya sunucu kesintisi değilse, VGC (Vanguard Riot AntiCheat) hizmetiyle ilgili olabilir.

SystemCare, Piriform, WinOptimizer vb. gibi üçüncü taraf bakım ve hız programları kullanıyorsanız, Val 7 hata mesajını görmeniz kuvvetle muhtemel. Bu tür uygulamalar, sistem kaynaklarından tasarruf etmek için VGS hizmetinin varsayılan işleyişini değiştirebilir. VGS’nin varsayılan başlatma türünü değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 1. Çalıştır kutusunu açmak için Windows tuşu + R‘ye basın. Metin kutusunun içine services.msc yazın ve Enter’a basarak Hizmetler ekranını açın. valorant hata kodu 7
 2. Listeden vgs hizmetini bulduktan sonra üzerine sağ tıklayın ve açılır menüden Özellikler‘i seçin.
 3. Üst menüden Genel sekmesine basın.
 4. Ardından, Başlangıç ​​türünü Otomatik olarak ayarlayın (önceden ayarlanmadıysa), ardından aşağıdaki Başlat düğmesine tıklayın.valorant val 7 hatasi çözümü ne
 5. Şimdi Valorant’ı normal şekilde başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Bu rehberimizde, Val 7 hatası çözümü için uygulayabileceğiniz yöntemleri sizlerle paylaştık. Umarım kılavuzumuzun sorunu gidermenize yardımcı olmuştur. Dilerseniz Valorant uyumluluk sorunu çözümü ve Valorant sesli sohbet sorunu çözümü hakkındaki rehberlerimize de göz atabilirsiniz. Ayrıca profesyonel oyuncuların nişangah ayarlarının yer aldığı Valorant Crosshair Database listemiz de ilginizi çekebilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.