Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Riot, Valorant Hile Sorununun Bittiğini Duyurdu

Riot Games, Valorant'taki hileci sayısının tüm zamanların en düşük seviyesini gördüğünü açıkladı. Bu, oyunun son derece etkili hile karşıtı çözümü Vanguard sayesinde oldu.

Riot, Valorant hile sorununun çözüldüğünü duyurdu. Vanguard isimli hile karşıtı sistem bir yıl önce tartışmalıyken, bugün Valorant’ın yaratıcılarına başarıyı getirdi. Patentlerinin son derece etkili olduğu kanıtlandı. Valorant hile karşıtı ekipten Matt “K3o” Paoletti tarafından hazırlanan rapora göre Riot Games, hilecilere karşı olan savaşını kazandı.

Matt “K3o” Paoletti yaptığı bir yayın sırasında, Riot Games’in herkese adil bir oyun sunmak istediğiyle ilgili genel açıklamaların yanı sıra bazı ayrıntılara da yer verdi. Paoletti, dolandırıcılara karşı mücadelenin, birçok yüksek lisans tezinin konusu olabilecek bir tür “silahlanma yarışı” olduğunu itiraf etti.

Valorant Hile

Valorant Hile Sorunu Nasıl Çözüldü?

Matt “K3o” Paoletti’nin bu soruya verdiği cevabı Türkçe olarak olduğu gibi aktardık.

Donanım hilelerinde artan bir popülarite mevcut. Bunlar, ekip tarafından uygulanan hem korumaları hem de algılamaları atlamaya yönelik, işlevsel olarak çalışması için harici bir donanım parçasına bağlı olan ve makine öğrenimi kullanan hile programları.

Ekibimiz, bu savaşta birkaç adım önde olmayı başardı ve Valorant hilelerini çok çeşitli sağlayıcılar ve yürütme yöntemleri arasında rutin olarak yasakladı. Geliştiricilerin söyleyebileceklerinin aksine, “yapay zeka” kelimeleri bir hileyi tespit edilemez kılmaz. Sadece bu değil, oyun motorunu ve varlıklarını kurcalamaya çalışan hileler gibi tipik aimbotların dışında benzersiz hile biçimleriyle mücadele ediyoruz.

Riot Games’in çabalarının sonucu, her türlü hileyle ilgili rekor sayıda düşük rapor oldu. Hile yapanlar yüzde 100 oranında elenmese de, sonuç yine de büyük bir başarı söz konusu. Matt, açıklamaya şu şekilde son verdi:

“Evet, Valorant’ta hala hileciler olduğunu biliyoruz ve bir şekilde her zaman var olacak ancak, hilenin sürdürülebilir bir şekilde düşük olduğundan emin olmak için hem operasyonel hem de teknik gelişmeler yoluyla çok fazla zaman harcadık. Hile yapmak, Valorant’ta uzun vadeli seviye atlama ve en önemlisi rekabet başarısı için asla geçerli bir yol olmayacak.

Valorant Hile

Valorant Boost Yapanlar Yasaklanacak

Geliştiriciler ayrıca Valorant Boost olayını haksız bir şekilde kullanan insanları da araştıracak çünkü bu insanların hile kullandığını biliyoruz; Valorant hilecisi kişi bir süre sonra yasaklanacak ancak Boostlanmış kişi kazanılan rütbeleri ve EXP’yi koruyacak. Riot Games, bu sistemin de önüne geçeceklerini açıkladı.

Bu noktada Vanguard taktir edildi ancak oyunun lansmanında potansiyel gizlilik riskleri konusundaki tartışmalar nedeniyle Vanguard, Riot Games’in başını fazlasıyla ağrıttı. Sistem, biz oynamadığımızda ve bilgi toplarken bile arka planda çalışıyordu ancak geriye dönüp baktığımızda, bazı ölçülebilir etkiler gördüğümüzde, belki de diğer geliştiricilerin izlemesi gereken yol bu olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.