İlk Resmi VALORANT Dünya Şampiyonası Hakkındaki Detaylar Açıklandı

Riot Games, ilk resmi VALORANT Dünya Şampiyonası hakkındaki detayları açıkladı. 2021 VCT Sezonu'nun finali, Almanya'nın başkenti Berlin'de gerçekleşecek.

Birbirinden güçlü espor takımlarının VALORANT Dünya Şampiyonu olmak için mücadele edeceği final etkinliği VALORANT Champions Tour 2021, Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenecek.

2021 boyunca Challengers ve Masters etkinliklerinde tur puanı kazanan takımlar, birbirlerine üstünlük kurabilmek için ter döktü. Tüm bu mücadelelerin sonunda 1-12 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek 2021 VCT Sezon finali, 16 takımın kıran kırana mücadelesine sahne olacak. Bu ekipler, final etkinliğinde sezon boyunca elemeleri geçen 12 takım ve ekim ayında oynanacak Last Chance Qualifiers’ı geçen dört takımdan oluşacak.

VALORANT Champions Tour 2021 Sezon Finali, Berlin’de Düzenlenecek

VALORANT Champions Tour 2021

Riot Games yaptığı açıklamada, uluslararası etkinliklerin hepsini farklı bir bölgede düzenlemek istediklerini, ancak COVID-19 kaynaklı yaşanan zorlukların artmasıyla birlikte planlarında değişikliğe gitmek durumunda kaldıklarını belirtti.

Avrupa’nın seyahat politikalarının VCT bölgelerinden katılan oyuncuların davetleri ve elemeleri geçen takımların katılımlarını kolaylaştırdığı için final etkinliğini Berlin’de gerçekleştireceklerini belirten şirket, önceliklerinin dünyanın dört bir yanındaki VALORANT hayranlarının keyif alacağı güvenli ve küresel bir etkinlik düzenlemek olduğunu söyledi.

2021 VCT Sezonu finali

VALORANT Champions Tour, bu yılın üçüncü Masters etkinliğiyle devam ediyor. Masters’a yükselen takımlar sezonun son VCT puanlarını toplamak ve zafere ulaşarak Champions’a doğrudan gidiş biletini almak üzere 10-19 Eylül’de mücadele edecek. Masters Berlin’in ardından Ekim ayında Last Chance Qualifiers oynanacak ve takımlara Champions’da yer kapmak üzere son bir şans tanınacak. Daha fazla bilgi için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol