Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Valorant 2.02 Güncellemesi Yayınlandı

Riot Games'in popüler FPS oyunu Valorant için 2.02 güncellemesi yayınlandı. Bu yeni güncelleme ile birlikte, oyuncular tüfek ile koşarken artık uzaktaki oyuncuyu daha zor vurabilecekler.

Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan dünyanın en popüler takım tabanlı FPS oyunlarından Valorant’ın 2.02 yaması yayınlandı. Bu yeni güncellemede, oyuncuların tüfekle koştukları sırada isabet almalarıyla ilgili bir takım değişikler yer alıyor.  Elbette Valorant 2.02 güncellemesi yalnızca isabetlilik durumuyla ilgili değil.  Bunun yanı sıra Rekabetçi mod ile ilgili bazı yeni güncellemeler de var.

Valorant 2.02 Guncellemesi Yayinlandi

Riot Games güncelleme ekibi, artık oyuncuların tüfek ile birlikte koşarken ateş ettikleri zaman isabet oranının önemli ölçüde düşürüldüğünü belirtti. Yani bu da, sizin koşarken karşı takımın oyuncusunu vurabilme ihtimalinizin düştüğü anlamına geliyor. Bu güncelleme ile birlikte uzakta olan bir oyuncuyu koşarak vurmaya çalıştığınızda artık işiniz çok daha zor olacak.

Valorant 2.02 güncellemesi ile birlikte ayrıca Rekabet Güncellemeleri de oyundaki yerini aldı. Artık oyuncular eşleştirme kademesi yani MMR değerine bu güncelleme ile birlikte daha hızlı bir şekilde ulaşabilecekler. Bu sayede yetenekli oyuncular daha hızlı bir şekilde hak ettikleri lige çıkabilecekler. Aşağıda güncelleme notlarının tamamına ulaşabilirsiniz.

Valorant 2.02 Güncelleme Notları

 • Tüfeklerle koşarken ateş etme hata payı arttı: 3,75 >>> 5
 • Tüfeklerle yürürken ateş etme hata payı arttı: 0,8 >>> 1,1
 • Tüfeklerle çömelerek ilerlerken ateş etme hata payı arttı: 0,3 >>> 0,8
 • Demir ve Elmas arasında, oynadığı karşılaşmada üstün performans gösteren oyuncular (yani kendi genel performansını aşanlar) bonus kademe puanı kazanacak.
 • Elmas 3’te en fazla 2 kişilik hazır gruplar oluşturulabilecek.
 • Oyun içindeki silah dükkânına art arda tıklama sınırlaması geldi. Oyuncular kısa bir süre içinde çok defa tıklayarak bir şeyler satın aldığında performans sorunları yaşanabiliyordu.
 • Oyuncuların ses çıkarmadan Spike yerleştirmesine olanak tanıyan bir hata giderildi.Sova’nın Baykuş Dron bakış açısı veya Cypher’ın kamera bakış açısından çıkan oyuncuların hareket edememesine sebep olan bir hata giderildi.
 • Oyuncuların Cypher’ın kamera bakış açısından çıkmasını veya fare imlecini oynatmasını engelleyen hata giderildi.
 • Alınan silahların üst üste binmesine ve dolayısıyla ajanın iki silahı da almaya çalışmasına sebep olan hata giderildi.
 • Sohbet kutusunun oyun sırasında açık kalmasına sebep olan hata giderildi.
 • Ölüm Kalım Savaşı’nda tüm rakipler susturulduğu halde rakip mesajlarının hâlâ görünmesine sebep olan hata giderildi.
 • Sıradan sıklıkla çıkan oyunculara her zaman olması gereken şiddette sıra kısıtlama cezalarının uygulanmamasına sebep olan hata giderildi.

Valorant 2.02 yama notlarının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.