Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Uygun Fiyatlı Amazon Prime Lite Duyuruldu

Amazon Prime üyeliğine alternatif uygun fiyatlı Prime Lite üyeliği duyuruldu. Abonelik, şu anda Hindistan'da beta testine açıldı.

Amazon, Hindistan’daki kullanıcılar için Prime Lite adlı yeni bir abonelik hizmetini test etmeye başladı. Hizmet şu anda, yalnızca ülkedeki seçili Prime üyelerine sunuldu. Üyeliğin başlangıç fiyatı yılda 999 Hindistan Rupisi’ne denk geliyor ve TL bazında baktığımızda ayda yaklaşık 20 TL civarına denk geliyor.

Fakat yerel fiyatlandırmada Amazon Prime üyeliğinin 7,90 TL olduğunu göz önünde bulundurursak, bu da yakında gelecek bir zamma işaret olabilir. Prime Lite, birkaç önemli fark dışında Amazon Prime’la neredeyse aynı avantajları ve hizmetleri sağlıyor.

Prime Lite’ın Ne Gibi Farkları Var?

Amazon Prime Lite

Lite üyeliği, Amazon Prime Music, e-kitaplar ve Prime Gaming için erişim sağlamayacak. Teslimat açısından ise Amazon Prime’ın aynı gün veya bir gün teslimatının aksine, ürünler iki günde teslim edilecek. Prime Lite kullanıcıları, Prime Video’da sınırsız içeriğe erişebilecekler ancak bunlar HD formatında olmayacak ve reklam içerecek.

Üyelik, biri cep telefonu olmak üzere yalnızca 2 cihazdan açılabilecek. Uygun fiyatlı yeni hizmet şu anda beta testinde olduğu için tüm kullanıcıların bu seçeneğe ne zaman erişeceği bilinmiyor. Şirket, hizmetin dünya çapında ne zaman yayınlanacağını da maalesef belirtmedi. Ancak Amazon Prime Türkiye üyeliğinde yeni bir zam söz konusu olursa, bu üyelik oldukça uygun fiyatlı bir seçenek olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.