PlayerUnknown’s Battlegrounds

MMOFPS
Takip Et
9.4

Mükemmel

7.2

Kullanıcı

Ürdün PUBG’yi Yasakladı!

PUBG'yi yasaklayan oyunlar arasına Ürdün'de katıldı.

400 milyon kez indirilen ve günümüzde dünyanın en çok oynanan oyunlarından birisi olan PlayerUnknown’s Battlegrounds yine yasaklar ile gündeme geldi. Daha önce Hint şehirlerinde ve Irak gibi bazı ülkelerde yasaklanan PlayerUnknown’s Battlegrounds yine bir yasak ile karşı karşıya. Bugün PC Games N’in haberi ile öğrendiğimiz gelişmeye göre yapım Ürdün’de yasaklanmış.

Ürdün Telekomünikasyon Düzenleme Komisyonu müdürü Mohammad AlWathiq Shaqrah PUBG’nin ülke genelinde yasaklandığını belirtmiş. Haberin detaylarına göz attığımızda PUBG’ye ek olarak Fortnite’ın da dahil olduğu 6 farklı oyunun da ülke genelinde yasaklanacağı ifade ediliyor. Mohammad AlWathiq Shaqrah, Roya News’e verdiği demeçte “Fortnite’ın yasaklanması beklenen oyunlardan biri olduğunu” ifade etmiş.

4 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe giren PUBG yasağının nedeni diğer ülkelerde de olduğu gibi oyuncuları şiddete yönelttiği gerekçesiymiş. Buna ek olarak oyunun Ürdün’de oyuncular üzerinde bağımlılık yarattığı ve sosyal anlamda şiddetli içerikler bulundurduğu ifade ediliyor.

Fortnite dahil olmak üzere 6 farklı oyunun da yasaklanacağı ifade edilirken diğer oyunların isimleri henüz bilinmiyor.

PUBG Mobile, 4 Temmuz’dan bu yana Ürdün’de oynanmıyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol