Ünlü Yayıncı Dr Disrespect Kalıcı Olarak Twitch’den Banlandı

Canlı yayın platformu Twitch'den banlanana Dr Disrespect nihayet sevenlerinin beklediği açıklamayı yaptı. Dr Disrespect yapmış olduğu açıklamada Twitch'in kendisine herhangi bir açıklama yapmadığını söyledi.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Gerçek adı Guy Beahm olan ünlü Twitch yayıncısı Dr Disrespect, bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta kalıcı olarak Twitch’den banlanmıştı. Uzun bir bekleyişin ardından açıklama yapması beklenen Dr. Disrespect resmi Twitter üzerinden beklenen açıklamayı yaptı. Dr. Disrespect yaptığı açıklamada Twitch kendisine herhangi bir açıklama yapmadığını söyledi.

Twitch’in en çok izlenen, toplam’da 4 milyondan fazla takipçisi olan yayıncısı Dr. Disrespect geçtiğimiz hafta sürpriz bir şekilde canlı yayın platformu olan Twitch’den banlanmıştı. Uzun bir süre sessizliğini koruyan yayıncının banlanmasıyla ilgili sosyal medya’da bir çok spekülasyon çıktı.

Dr. Disrespect’in banlamasının ardından bir Twitch temsilcisi yayıncının DMCA (Telif hakkı) yüzünden banlanmadığını, Twitch topluluk kuralları ve hizmet şartlarını ihlal ettiğini, bu kurallar içerisinde ki statüsü veya önemi ne olursa olsun tüm yayıncılara uygulandıklarını içeren bir açıklama yaptılar. Dr. Disrespect, Twitch üzerinde 4 milyon takipçisi olan ve en çok izlenen yayıncılardan biriydi ve şirket ile özel bir anlaşması vardı.

Daha sonra Espor muhabiri olan Rod Breslau, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada internette dolaşan çeşitli spekülasyonları sonlandırmak adına bu banlanmanın DMCA ile bir ilgisi olmadığını söyledi.

Son olarak geçtiğimiz hafta Cuma günü Dr. Disrespect resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile Twitch’in kendisine herhangi bir açıklama yapmadığını belirtti.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol