PlayerUnknown’s Battlegrounds

MMOFPS
Takip Et
9.4

Mükemmel

6.6

Kullanıcı

PUBG, Oynaması Ücretsiz Bir Oyun Olabilir!

Eskisi kadar popüler olmasa da hala geniş bir oyuncu tabanına sahip olan PUBG, oynaması ücretsiz bir oyun haline gelebilir! Detaylar haberimizde.

Battle Royale türünün en sevilen yapımları arasında yer alan PlayerUnknown’s Battlegrounds ya da bilinen adıyla PUBG, ilk kez piyasaya çıktığı 2017 yılından bu yana büyük bir ilgi görüyor. En çok oynanan Steam oyunları listesinde her zaman ilk sıralarda bulunan yapım, sadece PC ve konsol değil aynı zamanda mobil versiyonuyla da milyonlarca oyuncuya ev sahipliği yapıyor.

Bugün ortaya atılan bir iddiaya göre PUBG, oynaması ücretsiz oyun olabilir. Popüler oyuna dair verdiği bilgilerle bilinen PlayerIGN adlı Twitter kullanıcısı, PUBG’nin kısa zaman içinde tamamen ücretsiz hale gelebileceğini öne sürdü.

Krafton, Ücretsiz PUBG Etkinliğinden Sonra Kararını Verecek

ücretsiz pubg

Geliştirici PUBG Corp, önümüzdeki ay gerçekleşecek ücretsiz PUBG etkinliğinden sonra oyunculardan yeterince güçlü bir talep görürse Playerunknown’s Battlegrounds’ı ücretsiz yapabileceği söyleniyor.

PlayerIGN’nin konuya ilişkin yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer alıyor: “PUBG, ücretsiz bir oyun olmak istiyor. Oyunun yapımcıları önümüzdeki ay gerçekleşecek ücretsiz PUBG etkinliğinden sonra oyuncuların tepkilerini izleyecek ve duruma göre karar verecek. Unutmadan söyleyeyim, PUBG 2019 yılında yine ücretsiz olmak istemiş, ama oyuncuların ücretsiz PUBG etkinliğinde verdiği reaksiyonu yeterli bulmamıştı”

İki yıl sonra ücretsiz PUBG fikrini yeniden hayata geçirmeye niyetlenen geliştirici stüdyo, bu kez kullanıcılardan beklediği reaksiyonu almayı umuyor. Bununla birlikte ücretsiz PUBG etkinliği konusunda Krafton’dan herhangi bir açıklama gelmiş değil. Dolayısıyla etkinliğin iddia edildiği gibi ağustos ayında gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini henüz bilmiyoruz.

PUBG, Oynaması Ücretsiz Olursa Daha Fazla İlgi Çekebilir

PUBG oynaması ücretsiz oyun

PUBG’nin oynaması ücretsiz sürümü olan PUBG Lite, geçtiğimiz nisan ayında PUBG Corp tarafından kapatılmıştı. Düşük sistem gereksinimli bir oyun olduğu için mütevazi bilgisayarlara sahip kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran yapım, COVID-19 salgının da etkisiyle miadını doldurmak durumunda kaldı.

Bu ayın başlarında PUBG’ye Taego adında yepyeni bir harita gelmişti. 7 Temmuz’da PC’ye ve 15 Temmuz’da konsol oyuncularına gelen harita, toplamda sekiz kilometre karelik bir alanı kaplıyor. Sevilen oyuna üç yıldan fazla bir zaman sonra gelen ilk 8×8 harita olan Taego, yeniden doğma özelliği ile öne çıkıyor.

PUBG’nin tamamen oynaması ücretsiz oyun haline gelip gelmeyeceği şu an için yalnızca bir iddiadan ibaret. Önümüzdeki ay gerçekleşmesi beklenen ücretsiz PUBG etkinliğinden sonra daha fazla bilgiye sahip olacağımızı tahmin ediyoruz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol