Ubisoft’un NFT Planı Ağır Eleştiri Aldı

Ubisoft Paris'teki işçileri temsil eden Solidaires Informatique şirketi, Ubisoft'un NFT planına sert çık çıktı.

Ubisoft’un yeni projesi olan NFT çok hızlı bir şekilde yayıldı ve hayranları tarafından çok hoşlanılmadı ve gereğinden fazla tepki çekti. Aslında sadece onlar değil, Ubisoft‘un Paris’teki ofisinde bazı işçileri temsil eden Fransız sendikası olan Solidaires Informatique, NFT’yi yani blok zinciri teknolojisini “işe yaramaz, maliyetli, ekolojik olarak çürütücü bir teknoloji” olarak nitelendiren bir bildiride kararı eleştirdi.

Sendikanın yaptığı açıklamada, “Ubisoft kısa süre önce blockchain ve Fungible Tokens (NFT) pazarına girdi. Oyuncularımız tarafından geniş çapta eleştirilen ve oyunlarımıza hiçbir iyileştirme veya fayda getirmeyen bir karar. Şirketteki çoğumuz aynı şekilde hissediyor ve blockchain’in zararlı, değersiz ve geleceği olmadığını söylüyor.” bu şekilde açıklama yapıldı.

Ubisoft NFT Projesi İşe Yaranmaz Denildi

Ubisoft

Solidaires Informatique’in sorunu sadece NFT’lerin teknolojik yönü değil, Dolandırıcılık ve soygunlarla dolu Sketchy NFT yaratıcıları ve oyunları da ateş altında. “Temettüleri, alt primleri, finansal türevleri, krizleri, spekülasyonları, hızlı ticareti, kara para aklamayı vb. sever misiniz? Bu, NFT’nin garantili ve konuşulmayan vaadidir. Video oyunlarının keyfini çıkarmaktan çok uzağız.” diye açıklama yapıldı.

En azından şirketin şimdiye kadar NFT programından ortaya koyduklarına dayanarak, vitriolik ama tamamen haksız değildir. Rich’in duyurulduğunda belirttiği gibi, Assassin’s Creed, Ghost Recon: Breakpoint, Riders Republic ve For Honor’da giyebileceğiniz bir şapka en azından NFT teknolojisinin potansiyelinden yararlanıyor olarak görülebilir açıklaması yapıldı. 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol