Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ubisoft: XDefiant, Pay-To-Win Mekaniklerine Sahip Olmayacak

Ubisoft, yakında çıkacak olan oynaması ücretsiz birinci şahıs nişancı oyunu XDefiant'ta 'pay-to-win' mekaniklerine yer vermeyeceğini açıkladı.

Ubisoft tarafından 2021 yılında duyurulan birinci şahıs nişancı oyunu XDefiant, üç yıllık bekleyişin sonunda nihayet resmi çıkışını gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Valorant ve Call of Duty Warzone gibi yapımlara iddialı bir rakip olması beklenen FPS, 21 Mayıs‘ta piyasaya sürülecek.

Fransız yayıncının San Francisco ayağı tarafından geliştirilen XDefiant, neredeyse tüm multiplayer nişancılar gibi free-to-play yani oynaması ücretsiz olacak. Fakat oyunun son yılların en büyük tartışmalarından pay-to-win (oynadıkça kazan) konusuna nasıl yaklaşacağı merak ediliyordu. Ubisoft, çeşitli spekülasyonlara yol açan bu konuya son noktayı koydu.

XDefiant, Pay-To-Win Tarzı Bir Oyun Olmayacak

Şirket, XDefiant’ın pw2 mekaniklerine sahip olmayacağını doğruladı. Kısaca açıklamak gerekirse pay-to-win tarzı oyunlarda, bir yerden sonra oyuna devam edebilmeniz için içeriğe para vermeniz gerekir. Mesela bir bölümde ilerlemek için bir kapıyı açmalısınız, ancak bu kapının anahtarı sadece gerçek para ile satılırsa, bu pw2 oluyor. Kısacası belirli seviyeye atlama ve geliştirme gibi süreçlerde cebinizden para harcamanız şart.

xdefiant ücretsiz

Ubisoft, satın alınabilen ve oynanışı etkileyen her türlü içeriğin, topluluk arasında adil bir oyun sağlamak için mücadeleler yoluyla da açılabileceğini belirtti. Oyuna verilen emeğin her zaman ödüllendirileceğini söyleyen şirket, “Amacımız, oyundaki tüm maçları, zaferleri ve hatta yenilgileri ödüllendiren harika özelleştirme seçenekleri sunmaktır” dedi.

XDefiant çoğu popüler oynaması ücretsiz oyuna benzer bir para kazanma mantığına sahip. Aktif oyuncuları ödüllendirmek için günlük mücadelelerin ve kozmetiklerin dahil edilmesi de pek şaşırtıcı değil. Son olarak şirket, özellikle kişiselleştirme seçenekleriyle ilgili olarak oyuncu geri bildirimlerinin her zaman dikkate alınacağının sözünü verdi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.