Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ubisoft, ‘Project Q’ Projesini İptal Etti

Arena tabanlı Project Q isimli oyunun, Ubisoft'un paradan tasarruf etmek için iptal ettiği üç oyundan biri olduğu ortaya çıktı.

Ubisoft, geçtiğimiz hafta iptal ettiği üç oyundan birisinin Project Q olduğunu açıkladı. Yayıncının bir sözcüsü, geçtiğimiz Nisan ayında tanıttığı takım savaş arenası oyunu olan isim projenin “geliştirilmesini artık desteklemeyeceğinidoğruladı. Temsilciye göre bu hamle, şirketin “öncelikli projelere” konsantre olmasına yardımcı olacak. Ubisoft, ekip üyelerini halen geliştirilmekte olan oyunlara yeniden atayacak.

Geliştiriciler, Project Q hakkında çok az şey paylaştı. Ubisoft, konsept sanatın yanı sıra, oyunun “bir battle royale olmadığını” ve bir dizi oyuncuya karşı oyuncu modlarına sahip olacağını söyledi. Sözcü, son olarak NFT sunma planları olmadığını da sözlerine ekledi. Bildiğiniz gibi, Ghost Recon: Breakpoint’in NFT sistemi büyük tepki toplamıştı.

Ubisoft’un İptalleri Project Q ile Sınırlı Değil

Project Q

Firma, iptal edilen diğer iki oyunun ismini açıklamadı ancak mantık tamamen aynı. Ubisoft, zorlu bir ekonomi, ertelenen oyunlar ve değişen oyun trendleri nedeniyle gelirinin yıldan yıla düşmesini beklediğini ve Just Dance 2023 ile Rabbids: Sparks of Hope gibi oyunların da beklendiği kadar iyi satmadığını belirtti.

Yönetim, elinden geldiğince masrafları azaltmak istediğini ve işten çıkarmaları da içerebilecek “hedefli yeniden yapılandırma”nın yanı sıra daha az oyun bu stratejinin bir parçası olduğunu belirtti. Project Q haricinde, geçen yıl zaten Ubisoft için sorunlu geçti. Bir işçi sendikası, CEO Yves Guillemot’un liderliğin değil taban personelinin para konusunda “özellikle dikkatli” olması gerektiğini öne süren açıklamalarının ardından Ubisoft Paris’te grev çağrısında bulundu.

Kotaku, Guillemot’un bir sonraki toplantıda kısmi bir özür teklif ettiğini iddia etti. Bununla birlikte, olay görünüşe göre yönetim ve çalışanlar arasındaki (yakın gelecekte kesinlikle kolay kolay onarılamayacak olan) anlaşmazlığın altını çizdi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.