Ubisoft Quartz ile Şimdiye Kadar 15 NFT Satıldı

Ubisoft Quartz'ta satışa sunulan NFT'lerin sadece yüzde 1'i satın alındı.

Ubisoft Quartz değiştirilemez token (NFT) mağazalarından alınan veriler, yalnızca 15 Ghost Recon Breakpoint sanal ögesinin satıldığını ortaya koydu. Bu bilgi, Ubisoft Quartz mağazasının resimlerini paylaşan Twitter’daki Liz Edwards‘tan geldi.

Mevcut iki üçüncü taraf pazaryerine bakan Edwards’a göre, sitelerden birinde de dün (19 Aralık) sıfır olmak üzere toplam yalnızca 15 satış vardı. Edwards ayrıca Ubisoft Quartz için oluşturulan yaklaşık 2256 NFT’nin bulunduğunu ve bunun da hizmetin başlatılmasından bu yana NFT’lerin yüzde birden azının satın alındığı anlamına geldiğini de belirtti.

Ubisoft Quartz’da Satılan NFT’ler 376 Dolar Değerinde

Ubisoft Quartz

Ubisoft’un da belirttiği gibi her NFT, Tezos blok zincirinden benzersiz bir seri numarası içeren sınırlı sayıda oyun içi bir öge ancak her NFT’de başka ayırt edici özellik yok. Kendi web sitesine göre Tezos, Tezos belirteçlerini kullanan varlıklar için açık kaynaklı bir platform. Tezos’un madeni para piyasa değeri değerinin 3.98 dolardan çıkması, Ubisoft Quartz’daki 94.49 Tezos’ta gerçekleşen tüm işlemlerin toplamın 376 dolar değerinde.

Bu, oyuncuların, Ubisoft geliştiricilerinin ve hatta geliştiriciyi temsil eden bir Fransız sendikasının Ubisoft’un NFT satış sistemine karşı güçlü bir hoşnutsuzluk ifade etmesinin ardından geldi. Sendika, “blockchain, video oyunlarına hiçbir şey getirmeyen, yararsız, maliyetli, ekolojik olarak çıldırtıcı bir teknolojidir” dedi ve kararın “oyuncularımız tarafından geniş çapta eleştirildi ve oyunlarımıza hiçbir iyileştirme veya fayda getirmedi” dedi.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol