Ubisoft: İnsanlar Loot Box Almazsa Oyunlara Eklenmez

Ubisoft son derece 'dürüstçe' açıklamalar yaptı.

Oyuncular Ubisoft’un yeni oyunu Trials Rising’de loot boxların Gear Crate adı altında olduğunu öğrenince epey hayal kırıklığı yaşadılar. Bu rahatsızlıklarını Steam forumları üzerinden bildiren kullanıcılara Ubisoft’tan yanıt geldi. Fransa menşeli oyun yapımcısı, bu loot boxların sadece kozmetik amaçlı olduğunu ve oyuncular satın almazsa bir sonraki oyunlarda yer almayacağını dile getirdi.

Ubisoft bu loot boxların sadece kozmetik eşyalar olduğunu dile getirirken, oyuncuların online oyunlarda öne çıkmak için bu tip eşyalar satın aldığını söyledi.

Şimdiye kadarki açıklama aslında tipik cevaplar içeriyor fakat bir sonraki okuyacağınız paragrafta Ubisoft olabildiğince dürüst oldu. Yapımcı firma loot boxların firma için kârlı olduğunu ve bu yüzden de iş modellerine dahil ettiklerini dile getirdi:

Evet bazı oyuncular diğerlerine göre oyunlarımıza daha çok para harcıyor ve bu da kâr oranımızı artırıyor. Bu sayede aynı zamanda yeni oyunlara daha çok yatırım yapabiliyor ve oyuncuların ne istediklerini anlayabiliyoruz. Eğer oyuncular bu sandıkları satın almazsa, gelecekteki oyunlara da eklenmezdiler.’

Yukarıdaki paragraf muhtemelen bir oyun yapımcısından duyduğumuz en dürüst itiraf oldu. Ubisoft loot boxlar ile kar oranı artırdığını kabul ederken, kısaca ‘satın almazsanız olmaz’ demek istedi.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol