Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ubisoft, İklim Değişikliğini Vurgulamak İçin Oyunları Kullanacak

Hem 'Riders Republic' hem de 'Skull & Bones' gerçek dünyadaki iklim sorunlarını vurgulayacak.

Ubisoft, Riders Republic ve Skull & Bones içindeki oyun içi etkinlikleri kullanarak iklim değişikliği ve iklimle ilgili sorunlara farkındalık getirmeye hazırlanıyor. Bu yılın sonlarında veya 2023’ün başlarında gerçekleşecek olan Riders Republic, “kısa ve yoğun” Phoenix canlı etkinliğine ev sahipliği yapacak. Oyunculara proaktif olarak duyurulmayacak ancak başladıktan sonra, oyuncular oyun başlatılırken hemen oyuna dahil olacak.

Bunun hakkında konuşan Ubisoft, “Orman yangınlarının sıklığını ve boyutunu azaltmanın yanı sıra, orman yangınlarının sonuçları konusunda oyuncular üzerinde duygusal bir etki yaratacak stratejileri teşvik edeceğiz.” ifadelerini kullandı. Bu orman yangınlarının sonuçları, oyun boyunca yangın dumanı olacak ve oyuncular varsayılan olarak bir gaz işaretiyle donatılırken haritanın bölgelerine erişilemez olacak.

Ubisoft, İklim Değişikliğini Oyunlarla Anlatacak

Ubisoft

Oyuncular daha sonra Sequoias’ın yanmasını önlemek için güçlerini birleştirmeleri gerekecek. İlk oyuncuların Sequoia Ulusal Parkı’nın en kırılgan ve yanıcı alanlarını belirlemesi gerekecek. Ardından aktif oyuncuların tümü, ortak faaliyetlerle Sequoia Ulusal Parkı’nda yangının yayılma riskini azaltmak zorunda kalacak.

Bu yıl içinde piyasaya sürülmesi beklenen Skull & Bones’a gelince, oyun, “köpekbalıklarının yüzgeçlerine olan talep aşırı avlanmayla sonuçlandığında oyun dünyasında ve gerçek dünyada neler olduğunu gösteren, kaynak sömürüsünü ele alacak” bir etkinliğe sahip olacak. Oyuncular, denizdeki vahşi yaşamın korunmasına katkıda bulunma ve köpekbalığı yüzgeci ticaretinin yıkıcı doğasını anlama seçeneğine sahip olacak.

Ubisoft, aktivasyonun “işbirliğini göstermek ve teşvik etmek ve oyunculara farkındalık yaratmanın önemini aşılamak için tasarlandığını” belirtti. Oyuncular topluluk zorluklarına katkıda bulundukça, genel katılım düzeyine bağlı olarak tüm oyuncular için ödüller açılacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.