Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Silikon Vadisi’nde Hint Rüzgarı: Twitter’ın Yeni CEO’su Parag Agrawal Kimdir?

Twitter'ın CEO'su olarak atanan Hindistan doğumlu Parag Agrawal, birçok kişi atamasını kutlarken doğduğu ülkede gündem oldu.

Parag Agrawal pazartesi günü istifa ettiğini açıklayan Twitter kurucu ortağı Jack Dorsey’in yerini aldı. Agrawal, 2011’de Twitter’a girdi, sonrasında da şirketin baş teknoloji sorumlusu oldu. Ancak atandığı haberi, mikroblog platformunun 30 milyondan fazla kullanıcısı olduğu Hindistan’da büyük kutlamalara yol açtı.

Pek çoğu, şu anda bir S&P 500 şirketinin en genç CEO’su olduğuna işaret ederek Jack Dorsey de Twitter’da şu açıklamalarda bulundu; “Parag, bu şirketin dönmesine yardımcı olan her kritik kararın arkasındaydı. Meraklı, araştırmacı, rasyonel, yaratıcı, talepkar, kendini bilen ve alçakgönüllü. Bazı yayın kuruluşları onu küresel teknoloji firmalarının Hintli CEO’larının uzun listesine ekledi.

Twitter’ın Yeni CEO’su Parag Agrawal Oldu

Parag Agrawal

Duyurudan kısa bir süre sonra Bay Agrawal, “gelecek için heyecanlı olduğunu” söyleyen bir tweet attı. “Teşekkür ederim Jack. Onur duydum ve alçakgönüllü oldum. Devam eden akıl hocalığınız ve dostluğunuz için minnettarım” diye yazdı. “Bu şirkete 10 yıl önce 1000’den az çalışan varken katıldım. On yıl önceyken o günler bana dün gibi geliyor.”

Prestijli Hindistan Teknoloji Enstitüsü’nden (IIT) mezun olan Parag Agrawal, Stanford Üniversitesi’nden bilgisayar bilimleri alanında doktora derecesine sahip. Twitter’a girmeden önce Microsoft, Yahoo ve ABD telekom devi AT&T’de çeşitli araştırma görevlerinde çalıştı.

Jack Dorsey, Kurucu Ortağı Olduğu Twitter’a Veda Etti

Jack Dorsey Twitter CEO

Twitter’da baş teknoloji sorumlusu olarak, şirketin teknik stratejisinden sorumlu olduğunu ve şirket genelinde makine öğreniminin durumunu ilerletirken geliştirme hızını iyileştirmeye yönelik çalışmalara öncülük ettiğini söyledi. Daha önceki tüm görevleri meraklı gözlerden uzaktı ancak yeni atamasıyla Parag Agrawal, bir gecede görece bilinmezlikten önemli bir halk figürü haline geldi ve şimdi yaptığı her hareket dikkatle izlenecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.