Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitter’dan TikTok’a Benzer Önemli Yenilik

Twitter, TikTok platformunun keşfetme ve öneri algoritmasının benzerini uygulayacak. Artık takip edilenler ve sizin için sekmeleri ana sayfamızda yer alacak.

Twitter, algoritmanıza göre ayarladığı ana sayfanız ile yeni atılmış tweetlerin kronolojik olarak yer aldığı sayfa düzenini değiştiriyor. Uygulamanın sağ üst köşesinde bulunan ve algoritmanızdan yeni tweetlere geçiş yapmanızı sağlayan yıldız simgesi kaldırıldı. İlk önce iOS kullanıcılarına gelecek değişiklikte şirket, ”Senin İçin” ve “Takip Edilenler” adlı iki seçenek ekleyecek.

Twitter’a giriş yaptığınızda otomatik olarak ”Senin İçin” sekmesinde olacaksınız. Yalnızca takip ettiklerinizin paylaşımlarını görmek için de diğer seçeneğe geçiş yapabileceksiniz. Twitter’ın şu anda düzenlediği algoritma ile, TikTok’un ilginizi çekebileceğini düşündüğü videoları keşfetinize düşürmesi birebir aynı yöntemi içerecek.

Twitter TikTok Özelliklerini İlk Kez Kopyalamıyor

Twitter

Yeni özellikte yalnızca tek bir kaydırma ile iki seçenek arasında geçiş yapabileceksiniz. Şu anda kronolojik tweet kısmını tercih eden pek çok insan var ve bu yüzden yapılacak olan yenilik bazı kullanıcılardan olumsuz tepkiler aldı. Çünkü sizin için kısmı yalnızca trend olan paylaşımları gösterecek. Yıldız butonlu eski arayüz en azından şimdilik, Android ve web’de hala mevcut.

Twitter CEO’su Elon Musk 20 Aralık’ta, “Ana zaman çizelgesi; takip ettiğiniz en popüler, en yeni ve trend konular arasında kolayca geçiş yapmanıza olanak sağlamalıdır.” şeklinde bir tweet atmıştı. Ardından CEO, bu değişikliği yakında yapacağını söyledi. Şimdilik trendler ve takip edilenler arasında kolay bir geçiş söz konusu değil ancak yine de birkaç tıklamayla trendler kısmına geçiş yapabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.