Twitter’da Bahşiş Verme Dönemini Başladı

Sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter uzun bir süredir yurt dışında bahşiş verme özelliğini test ediyordu. Artık Twitter’da bahşiş verme dönemi resmen başladı.

Twitter kullanıcı deneyimini arttırmak adına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Twitter’ın son dönemde test ettiği özelliklerin başında bahşiş verme özelliği bulunuyordu. Bu bahşiş verme özelliği aslında pandemi dönemi ile birlikte hayatımıza girmişti. Bu özellik Türkiye’de kullanıma sunulmamıştı. Sonunda ülkemizdeki kullanıcıların beklediği özellik kullanıma sunuldu.

Bahşiş Verme Dönemi İle Kullanıcılara Maddi Destek Yapılabilecek

Twitter’da bahşiş verme dönemi ile, kullanıcılar artık destekledikleri diğer Twitter kullanıcılarına maddi olarak yardımda bulunabilecek. Konu hakkında Twitter tarafından yapılan açıklama şöyle;

“Bugünden itibaren, en sevdiğiniz kişileri Bahşişler ile destekleyebilirsiniz. Şimdi iOS’ta, yakında Android’de”

twitterda bahsis verme donemini basladi

Twitter, temelde kullanıcıların platform dahilinde para kazanması için yeni bir yöntem ekliyor. Bahşişler için kullanıcıların profillerine ufak bir simge ekleyen Twitter, bu sayede maddi anlamda yardımları mümkün hale getiriyor.

Bahşiş sürecinde yurt dışında Bancamp, Cash App, Patreon, PayPal ve Venmo destekleniyor.Ülkemizde ise şimdilik sadece Patreon desteği sunuluyor. Bu durumun ilerleyen dönemde değişmesi ve yeni ödeme servislerine destek verilmesi bekleniyor.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol