Türkiye’deki Riot Games Espor Sahnesi Kapatıldı

League of Legends başta olmak üzere pek çok oyunun geliştiricisi olan Riot Games ülkemizde beklenmedik bir adım attı. Riot Games Espor Sahnesi’ni kapattı.

Ülkemizdeki yatırımlarına uzun bir süredir devam eden Riot Games, 2019 yılının başlarında Türkiye’de İstanbul’un Ataşehir ilçesinde yeni bir yatırım yapmıştı. Riot Games’in açılışını gerçekleştirdiği Riot Games Espor Sahnesi pek çok organizasyona ev sahipliği yapmıştı. Riot Games açıklamasında bu yerin kapatıldığını açıkladı.

Riot Games Espor Sahnesi’ne Veda Ettik

Pandemi nedeniyle iki yılın üstünde bir süredir kapalı kalan Riot Games Espor Sahnesi, açılmasının ardından iki buçuk yılın ardından kapatıldı. Yeni adımla birlikte VFŞL karşılaşmaları sahnede oynanmak yerine online bir şekilde oynanacak.

Riot Games Espor

Konu hakkında Riot Games Türkiye tarafından yapılan açıklama şöyle;

”Bugün sizlerle VFŞL ve Riot Games Espor Sahnesi’yle ilgili aldığımız 2022 kararlarını paylaşmak istiyoruz. Bildiğiniz üzere 2019 yılında Türkiye’de esporu daha ileriye taşımak amacıyla on takımla üç sene sürecek bir iş ortaklığı sistemine geçiş yapmıştık. Aradan geçen süre içerisinde oyuncuyla buluşan yeni oyunlarımız ve ekosistemimize dahil ettiğimiz yeni espor branşlarımızla birlikte, uzun vadeli ve sürdürülebilir yapılar kurmak üzerinde çalışmaya başladık. Bu planlar kapsamında başlangıçta üç sene süreceğini açıkladığımız iş ortaklığı sistemini bir sene daha uzatmaya karar verdik.

turkiyedeki riot games espor sahnesi kapatildi 3

Uzun vadeli yol haritamıza odaklanmaya devam edeceğimiz 2022 yılında, yaklaşık iki senedir pandemi nedeniyle seyirci ve takımlarımızı ağırlayamadığımız Riot Games Espor Sahnesi’ni kapatmaya karar verdik. VFŞL, 2022 yılında oyuncuların maçlara takım evlerinden bağlanacakları çevrimiçi bir formata geçiş yapacak. Bu karar sayesinde kaynaklarımızı pandemi belirsizliklerinden bağımsız olarak hem izleyici deneyimini, hem de içerik çeşitliliğini artıracak şekilde daha etkin ve verimli kullanabileceğimize inanıyoruz.”

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol