Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitter, TikTok Olma Yolunda İlk Adımı Attı

Twitter video kalitelerini ikiye katladı ve TikTok benzeri bir deneyim sunacak yeni özelliklerini tanıttı.

Twitter, platformunu güncelledi; video kalitelerini ve sayılarını arttırdı, kullanıcılara yeni bir sürükleyici izleme deneyimi ve platformdaki en popüler videolardan bazılarına daha kolay erişim sağlayacağını duyurdu. Güncelleme, şu anda uygulayı İngilizce olarak kullanan iOS kullanıcılarına sunulacak.

Twitter kullanıcıları artık platformun yeni sürükleyici izleme deneyimiyle video izleyebilecek. Bu görünüm herhangi bir ekstra adım gerektirmez, sadece bir videoya dokunmanız yeterli ve videoyu ekrana sığdırmak için genişleterek size mümkün olan en iyi deneyimi sunacak. Ayrıca, platformun video keşfini daha kolay hale getirme konusundaki yeni ilgisi sayesinde, kullanıcılar artık sonsuz bir video akışına kapılabilecek.

Twitter Artık TikTok Benzeri Video Deneyimi Sunacak

Twitter

Bir video yeni sürükleyici görünümünde genişletildiğinde, yukarı kaydırmak yeni bir videoyu ortaya çıkaracak. Bu işlem sonsuz bir şekilde gerçekleştirilebilecek ve kullanıcılara kesintisiz bir izleme deneyimi sunacak. Şirket, sürükleyici görünümden çıkmak istiyorsanız, sol üst köşede bulunan geri okuna tıklamanız yeterli olacak.

Yeni görünüme ek olarak firma, platformun Keşfet sekmesine eklenecek yeni bir video döngü yapısı uygulayacak. Döngü, kullanıcıların platformda bulunan en popüler videoları izlemesini ve keyfini çıkarmasını kolaylaştıracak.

Konu video izlemeye geldiğinde Twitter gerçekten ilk tercih olarak düşünülmese de, neden bunu takip ettiğini anlamak zor değil. TikTok, son birkaç yılda bir video devi haline geldi ve birçok şirket, durumdan yararlanmak için bazı temel özelliklerini taklit etmeye çalıştı.

Yeni video görüntüleme moduna ek olarak Twitter, podcast’leri içeren yenilenen Spaces alanıyla yeni bir ses merkezi oluşturmakla da meşgul. Bu değişikliklerden herhangi birinin sağlıklı ve uzun vadeli sonuçlar sağlayıp sağlamayacağını zaman gösterecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.