Twitter Sohbet Odalarına Ses Kaydetme Özelliği Geldi

Twitter Sohbet Odaları'nda yaptığınız konuşmaları artık kaydedebileceksiniz.

Düzenli olarak bir Twitter Sohbet Odaları odasına ev sahipliği yapıyorsanız ancak gelecekte kullanmak üzere sohbetlerinizi saklayamadığınız için hayal kırıklığına uğruyorsanız beklediğiniz güncelleme nihayet geldi. Artık sesinizi podcast olarak yayınlamak gibi amaçlar için kaydedebileceksiniz.

Twitter canlı bir podcast’e benzer şekilde, takipçileriniz dinleyebilirken sanal bir odadaki herhangi bir konu hakkında başkalarıyla sohbet edebileceğiniz Twitter Sohbet Odaları özelliğini duyurdu. Gezinme çubuğundan veya bir takipçiniz oda açtıysa, uygulamanın üst kısmından erişebileceğiniz şekilde hem iOS hem Android’de kullanılabiliyorsunuz.

Twitter Sohbet Odaları’nda Artık Sohbetinizi Kaydedebilirsiniz

Twitter Sohbet Odaları

Maalesef bunların yanı sıra bir Twitter Sohbet Odaları odasına ev sahipliği yapmayı bitirdikten sonra, sohbeti bir dosya olarak kaydetmenin ve tartışmayı kaçırmış olabilecekler için bir podcast yüklemenin bir yolu yoktu ancak, sohbet etmek üzereyken yakında bir ‘Sohbeti Kaydet’ seçeneği olacak. Sohbeti tamamladığınızda, Twitter onu 30 gün boyunca tutacak veya bir ses dosyası olarak indirebileceksiniz.

Yerel bir ses dosyasına sahip olmak, Sohbet Odaları için bir sonraki doğru adım. Clubhouse gibi benzer özellikler sunan ancak son zamanlarda belirsizliğe düşen uygulamalarla Twitter, Sohbet Odaları’nı podcast’ler olarak dağıtma konusunda kendi markasını yaratma fırsatına sahip. Şirket, dinlemek veya konuşmayı eklemek için Twitter Sohbet Odaları’na erişim için ödeme yapmanın bir yolu olan Ticketed Spaces‘i test ederken, Spaces’ı bir ses dosyasına aktarmak yeni kullanıcılar için podcast oluşturma sürecini çok daha kolay hale getirecek.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol