Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitter, Parodi Hesapları Kapatmaya Başladı

Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, profilinde "parodi" ibaresini belirtmeksizin başka birinin adını kullanan hesapların kalıcı olarak askıya alınacağını açıkladı.

Twitter’ı satır alır almaz platformda köklü değişikliklere girişen Elon Musk, şimdi de parodi hesapların peşine düştü. Milyarder girişimci tarafından yapılan açıklamada, profilinde “parodi” ibaresi olmaksızın başka birinin kimliğine bürünen hesapların kalıcı olarak askıya alınacağı ifade edildi. Daha önce bir hesaba durumu düzeltmek için uyarı verdiklerini belirten Musk, artık ihlaller karşısında herhangi bir bildirimde bulunmayacaklarını ve ilgili hesabı hemen kapatacaklarını söyledi.

Twitter, Musk’ın ayda 8 dolarlık mavi tik planını protesto etmek için profil adlarını “Elon Musk” olarak değiştiren bir dizi hesabı kapatmıştı. Örneğin, aktör ve komedyen Kathy Griffin, kısa süre önce Twitter hesap adını “Elon Musk” olarak değiştirdi ve ardından hesabı askıya alındı. Benzer şekilde Brendan Fehr ve Valerie Bertinell gibi oyuncular da protestoya katıldı, ancak şirketin hesapları tek tek kapatmasının ardından kendi kullanıcı isimlerine geri döndüler.

Musk, Parodi Hesapların Askıya Alınacağını Açıkladı

twitter parodi hesap

Musk ile yeni bir döneme geçiş yapan sosyal medya şirketi, işten çıkarmalar ve ücretli mavi tik aboneliği gibi değişikliklerle finansal sağlığını iyileştirmeyi umuyor. Twitter’ın dünya çapında 7.500 çalışanı bulunuyor ve kaçının işlerini kaybedeceği hala belirsizliğini koruyor.

Kesin olan bir şey var ki, şirket şu anda büyük bir değişim halinde ve hem personel hem de kullanıcılar yenilik rüzgarının platformu nasıl etkileyeceği konusunda endişe duyuyor.

Twitter’ı 44 milyar dolara satın alan Musk’ın ilk icraatı CEO Parag Agrawal ve diğer üst düzey yöneticileri kovmak oldu. Sosyal medya platformunun kontrolünü tek başına devralan ünlü girişimci, toplam iş gücü sayısını da önemli oranda azaltmayı planlıyor. Tesla, SpaceX ve Boring Company dahil altı şirketin kurucu ortağı olan Musk, 219 milyar dolarlık net servetiyle dünyanın en zengin insanı konumunda.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.