Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitter Kimlik Doğrulama Özelliği Test Ediyor!

Twitter, birçok kullanıcı tarafından büyük tepkiye yol açacak önemli bir iddia ile bir kez daha gündeme geldi.

Bugünlerde Twitter ile ilgili manşetlere çıkan hiçbir haber olumlu olmadı. Ne yazık ki, en sonuncusu da geniş kullanıcı tabanı içerisinde büyük tepkiye yol açacak türden. Bu yüzden hazır olun, çünkü kısa bir süre içerisinde uygulamaya giriş yapmak için kimlik kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Görünüşe göre mikroblog devi, kimlik doğrulama adı verilen yeni bir özellik üzerinde çalışmaya başladı.

Adından da anlaşılacağı gibi, Elon Musk’ın ekibi platformu sürekli olarak iyileştirmek istiyor ve bu hareket, platformdaki birinin yalnızca bir taklit değil, gerçek bir kişi olup olmadığını doğrulamaya yardımcı olacak. Twitter’da artan kimliğe bürünme sorunuyla birlikte, bir doğrulama sistemi de birçok kişinin platformda yanlış bilgilendirmeden kaçınmasına yardımcı olacaktır.

Twitter Kimlik Doğrulama Henüz Onaylanmadı

Twitter Kimlik Doğrulama Özelliği Test Ediyor!

Bir sızıntı kaynağı tarafından paylaşılan bir görsel, bu doğrulama sürecinin bir görselini gösteriyor. Bu görsel, doğrulama sisteminin çoktan yolda olabileceğini gösteriyor. Kullanıcıların, kimliklerini doğrulamak için bir öz çekim ile birlikte yasal kimliklerini yüklemelerini gerektirecek. Bu hamle birçok fayda sağlarken, kullanıcı gizliliği ve veri güvenliği ile ilgili endişeleri de yeniden gündeme getiriyor.

Ayrıca, bu aynı zamanda platformun popüler yönlerinden biri olan anonimlikten de uzaklaşıyor. Özetle, bu hareket iki ucu keskin bir kılıç desek tam da yerinde bir tabir kullanmış oluruz diye düşünüyoruz. Sızıntı ayrıca, Elon Musk‘ın kullanıcı verilerinin korunmasını sağlamak için tüm doğrulama sürecini yürütmesi için üçüncü taraf bir şirketle çalışmak istediğini de sözlerine ekledi.

Tüm bunlara rağmen, teknoloji devlerinden veri sızıntılarının günümüz çağında çok sık yaşandığını ancak bunun hala sadece bir söylenti olduğunu belirtelim. Bu nedenle bu rapora şimdilik biraz şüpheyle yaklaşın ancak yakında Twitter‘a kimlik yüklemek zorunda kalırsanız da şaşırmayın. Güncellemeler için bizleri takipte kalın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.