Twitter Alışveriş Özelliğini Kullanıcılara Sunmaya Başladı

Mikro blog platformu Twitter, kullanıcılarının alışveriş deneyimini geliştirmek için yeni bir özelliği kullanıma sunmaya başladı.

Karakter limitli sosyal medya platformu Twitter’a yeni özellikler eklenmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce mobil tarafta sunduğu yeni fotoğraf altyapısını web sürüm için de sunmaya başlayan ve Android işletim sistemi kullanıcılarına bahşiş özelliğini sunan Twitter artık sadece bir sosyal medya uygulaması olmaktan çıkıyor.

Twitter tarafından yapılan son açıklamaya göre Twitter alışveriş özelliği kısa süre içerisinde kullanıcılara sunulacak. Kullanıcılar bu özellik sayesinde Twitter üzerinden alışveriş yapabilecek.

Twitter Alışveriş Özelliği

Twitter Alışveriş Özelliği Şimdilik Web ve iOS Platformunda

Kullanıcı sayılarını her geçen gün arttırmaya devam eden sosyal medya platformları, kullanıcıları için yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Son olarak Instagram kullanıcılarına yeni bir alışveriş deneyimi sunmak adına bir dizi özelliğini kullanıma sunmuştu. Bu özelliklerle birlikte Instagram kullanıcıları, platform üzerinden takip ettikleri kişilerin / markaların ürünlerini satın alabiliyordu.

Instagram’ın ve diğer sosyal medya platformlarının artık bir alışveriş platformuna dönüşmesine Twitter kayıtsız kalmadı. Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre Twitter alışveriş özelliği 28 Kasım tarihinden itibaren kullanılabilecek. Özellik şimdilik iOS ve Web kullanıcıları için sunulacak olsa da ilerleyen günlerde özelliğin Android kullanıcıları için de sunulması planlanıyor.

twitter alisveris ozelligini kullanicilara sunmaya basladi 3

Paylaşılan görsellere göre Twitter alışveriş özelliği canlı bir video ile sunulacak. Kullanıcılar çevrimiçi katalog içeren bu videoyu izlediklerinde satın almak istedikleri ürüne dokunarak satın alma işlemini gerçekleştirebilecek. Android kullanıcıları ise şimdilik sadece bu yayınları izleyebilecek. Alışveriş yapabilme özelliği yukarıda da belirttiğimiz gibi şimdilik Android kullanıcılarına sunulmuş değil.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol