Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Dünya Rekoru Sahibi Ünlü Twitch Yayıncısı YouTube Gaming’e Geçti

Geçtiğimiz aylarda dünya rekoru kıran ünlü Twitch yayıncısı ve içerik üreticisi Ludwig Ahgren YouTube Gaming'e geçti.

Geçtiğimiz Nisan ayında aralıksız 31 gün yayın yapan ünlü içerik üreticisi Ludwig Ahgren Twitch’in abone rekorunu kırdı. 31 gün yayın yaptıktan sonra elde ettiği abone sayısı 270.000’in üzerinde oldu ve dünya rekoru kırdı. Şimdi ise Ludwig Ahgren platform değiştirme kararı aldı ve YouTube Gaming‘e geçtiğini bir tweet ile duyurdu. Ludwig Ahgren artık yalnızca YouTube Gaming’de yayın yapacak.

Ludwig Ahgren, 14 Mart’ta başlayan ve çok uzun süren 31 günlük kesintisiz bir yayın etkinliğinin sonunda bu başarıya yani dünya rekorunu kırdı. Bu zaman zarfında ise, Tyler ”Ninja” Blevins tarafından korunan bir önceki rekoru egale edip liderlik koltuğuna Ludwig oturdu.

Ludwig Ahgren Artık YouTube Gaming’de

YouTube Gaming

Bugün geçtiğimiz saatlerde saatlerde YouTube başkanı Ryan Wyatt Twitter’da şunları yazdı: “Ludwig Ahgren’in artık yalnızca YouTube Gaming’de yayınlanacağını duyurmaktan heyecan duyuyorum.Odak noktamız birinci sınıf bir VOD, kısa biçim ve canlı platform oluşturmaktır. Ve tekrar etmeliyim; hala işimiz bitmedi! Aileye hoş geldin Ludwig!”

Yayıncının platform değiştirmesinin sebebi telif hakkı olması kuvvetle muhtemel. YouTube, büyük isimlerle çalışarak Twitch’in akış alanındaki hakimiyetini ortadan kaldırabileceklerini umarak, içerik oluşturuculara özel anlaşmaları imzalamaları için uzun zamandır ciddi para harcıyor. Gerçekten de, diğer iki büyük akış yıldızı DrLupo ve TimTheTatman’ın aynı hamleyi yapmasından yalnızca birkaç ay önceydi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.