Twitch Yayıncısı Sahte Kist Ameliyatı Bahanesiyle Topladığı Bağışlarla Estetik Yaptırmış

Sosyal medyada en çok konuşulan konuların başında gelen Twitch kara para aklama olayı derinleşmeye devam ediyor.

Twitch Türkiye’de içinde yüzlerce yayıncının bulunduğu kara para aklama olayı sonrasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak sahte kist ameliyatı bahanesiyle bağış toplayan yayıncı, bu kadaarı da pes dedirtti. Tam olarak kaç Twitch yayıncısının bu işin bir parçası olduğu henüz tespit edilememişken, bu sayının yüzlerce olduğu ve hatta sadece VALORANT yayıncıları ve espor oyuncularının 300’ün üzerinde olduğu belirtiliyor.

Dolandırıcılıklarla gündeme gelen ve son olarak meclise taşınan Twitch skandalında kullanıcılar, yayıncıların geriye dönük yayınlarını taramaya başladı. Twitch’te Didem kullanıcı adıyla yayın yapan Didem Şener, kist ameliyatı gerekçesiyle bağış topluyordu. Yayıncının kist ameliyatının sahte olduğu ekrana verdiği bir Discord konuşmasında ortaya çıktı. Konuşmayı ekrana verdiğini kısa sürede anlayan yayıncı şok oldu ve konuşmayı kapattı.

Sahte Kist Ameliyatı Bahanesiyle Topladığı Bağışlarla Estetik Ameliyatı Yaptırmış

Twitch platformunda daha önce “didemss” ismi kanalda yayın yapan yayıncının Aralık 2020 döneminde Twitch Partner yayıncısı olmadığı görülüyor. Bu dönemlerde açtığı yayınlarda “Kist ameliyatı” başlığıyla bir bağış barı açan yayıncının 10 bin TL toplama hedefinin olduğu görülüyor. Didem’e bağış atan izleyiciler kist ameliyatına yardımcı olmak için yardımda bulunduğunu sanıyordu. Ortaya çıkan bir videoda bir izleyici kist raporunu yayınlaması şartıyla tüm ameliyat masraflarını karşılayacağını açıkladı.

Sahte Kist Ameliyatı Bahanesiyle

Bunun üzerine Didem’in Discord üzerinden bir arkadaşı ile yazıştığı ve sonrasında bu yazışmayı yanlışlıkla ekrana verdiği görülüyor. Discord üzerinden arkadaşına “sahte kist raporu lazım” yazan Didem’in bu mesajı olayın gerçeğini ortaya çıkarttı. Olayın ortaya çıkmasının ardından Didem’de yaptığı açıklama ile durumu kabul etti ve neden böyle bir şey yaptığını açıkladı. Didem’in açıklamasına göre bu mesaj şaka yani eğlenme amaçlıymış.

Twitch Yayıncısı Sahte Kist Ameliyatı Bahanesiyle Topladığı Bağışı Şu Açıklama İle Savundu

Instagram hesabı üzerinden ilk olarak bugün bir yayın gerçekleştireceğini ve kendisini aklayacağını sonrasında yayınlarına geri döneceğini belirten Didem, bu olayın ortaya çıkmasının ardından yeni bir açıklama daha yaptı.

twitch yayincisi sahte kist ameliyati bahanesiyle topladigi bagislarla estetik yaptirmis 3

O dönemlerde 30 kişi tarafından izlendiğini belirten Twitch yayıncısı sahte kist ameliyatı bahanesiyle topladığı bağışı şu sözlerle açıkladı;

“Arkadaşlarla konuştuğumuzda saçma sapan bir donate bar açalım dedik, dolacağını düşünmedik, aramızda makarası vardı ve trollüne öyle bir donate bar açıp arkasını düşünmedim çünkü 20-30 izleniyordum (…) Bir diğer sebebi de ‘kist ameliyatı’ donate barı açmamın sebebi göğsümde kist olduğu için değil, direkt ‘göğüs estetiği’ diye açarsam insanlar tarafından ayıplanabilir diye. Yaptığım şey doğru mu? Hayır değil biliyorum. (…) Sahte rapor meselesi de tamamen troll.)(…)”

Didem bu yayını sonrasında sahte kist ameliyatı bahanesiyle oluşturduğu barın yerine göğüs estetiğini koyduğunu dile getirse de elimizde bunu yaptığına dair bir kanıt şimdilik bulunmuyor.

Adı Twitch Dolandırıcılığında Geçiyor

Sahte kist ameliyatı bahanesiyle bağış topladığı ortaya çıkan Didem’in adı Twitch kara para aklama olayında da geçiyor. Twitch’in sızdırıldığını doğruladığı ve internette herkesin artık erişebildiği data dosyasına göre Didem’in Twitch üzerinden elde ettiği bitlerin dolar değeri şöyle;

twitch yayincisi sahte kist ameliyati bahanesiyle topladigi bagislarla estetik yaptirmis 4

Son olarak yukarıda yer alan ekran görüntüsü sızdırılan Twicth verilerinde yer almaktadır ve iddia niteliği taşımaktadır. Yayıncı konu hakkında açıklama yapması durumunda içerik güncellenecektir.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol