Tiktok Live Studio: Tiktok, Twitch’e Rakip Olacak!

Tiktok; Twitch, Facebook Gaming ve YouTube Gaming gibi yayın platformlarına rakip olacak.

Tiktok Live Studio ismini yakında sık sık duyabiliriz. Popüler uygulamaların TikTok’u kopyalaması alışılmadık bir durum değil, bunu yapan birçok hizmet gördük ancak, bu sefer tam tersi olacak. TikTok; Twitch, Facebook Gaming ve YouTube Gaming’e benzer yeni bir PC oyun yayın platformunu test etmeye başladı.

Yeni uygulama ilk aşamalarında ve çok temel özelliklere sahip, ancak rakiplerini gerçekten etkileyen daha büyük bir projenin başlangıcı olacak. TikTok Live Studio, kullanıcıların PC oyunlarından ve uygulamalarından, mobil cihazlardan ve kameralardan canlı yayın yapmalarına olanak tanıyacak. Şirket şu anda bazı Batı pazarlarında çok az kullanıcıyla test sürecini başlattı. Verge‘den edindiğimiz bilgilere göre Tiktok’un bu yeni hizmetinin neler sunacağını sizlere aktarmaya çalışacağız.

Tiktok Live Studio Özellikleri Nasıl Olacak?

Tiktok Live Studio

Verge, TikTok’un Twitch’in yerini alabilecek bir Tiktok Live Studio PC uygulaması üzerinde çalıştığını bildirdi. Yine de yeni hizmet hala yaygın olarak mevcut değil ve zengin özelliklere sahip değil. Şirket yazılımı küresel olarak yayınlarsa, mobil cihazlarda kısa videoların tek odak noktası olmadığı TikTok için yeni bir dönemin başlangıcı olacak.

Oyun endüstrisi çok büyüdü ve TikTok video yayın alanında zaten bilinen bir isim. Bu, şirkete Twitch gibi daha yerleşik platformlarla rekabet etmede kayda değer bir başlangıç ​​sağlayacak. Bussey‘nin Twitter’daki ekran görüntülerinin gösterdiği gibi, uygulama hem Portre hem de Manzara Sahnelerini destekleyecek. Ek olarak, mevcut emoji stoklarla sınırlı olacak.

Kullanıcılar şu an için bir PC programından, mobil cihazdan veya kameradan yayın gerçekleştirebilecek. Şirket, Tiktok Live Studio platformunu daha da büyütmeye ve piyasaya sürmeye karar verirse, potansiyel olarak daha fazla özellik ekleyecektir.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol