Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Spotify’ı Tiktok’a Dönüştürecek Özellik: Keşfet

Spotify'da Tiktok'tan özellik alma kervanına katıldı. Uygulamanın yeni Keşfet bölümü test edilmeye başladı.

Spotify‘da bir ‘keşfet’ bölümü görmek ister miydiniz? Popüler uygulamaların bir süredir TikTok’u kopyaladığını biliyoruz. Örneğin Snapchat, YouTube, Netflix, Instagram ve Pinterest, platformlarında benzer özellikler sunmaya başladı. Bu kervana katılan son uygulama ise Spotify oldu.

Şirket, belirli kullanıcılarla TestFlight (beta) iOS derlemesinde kısa müzik videolarından oluşan dikey bir gönderi sayfasını test etmeye başladı. Bu özellik, mevcut Canvas’tan yararlanacak ve kullanıcıları yeni müzikle tanıştıracak.

Spotify

Spotify Keşfet Özelliği Nasıl Çalışacak?

TechCrunch tarafından bildirildiği üzere Spotify, iOS’ta belirli beta uygulama kullanıcılarıyla bir Keşfet özelliğini test etmeye başladı. Bu ekleme ilk olarak özelliğe bir bakış atmamızı sağlan gönderiyi paylaşan Chris Messina tarafından keşfedildi.

Beta testinin bir parçasıysanız, alt gezinme çubuğunda yeni bir özel Keşfet sekmesi göreceksiniz. Bir kez tıkladığınızda, kısa bir müzik videosu yayını oynatılmaya başlayacak. Bunları dikey olarak kaydırabilir, beğendiğiniz şarkılara ekleyebilir ve şarkının standart bilgi sayfasını açabilirsiniz.

TechCrunch, Keşfet kliplerinin uygulamanın Canvas’ı ile aynı göründüğünü bağımsız olarak doğruladı. Bu özellik, statik albüm resmini kısa animasyonlu videolarla değiştirecek şekilde 2019’da geniş bir şekilde tanıtıldı. Keşfet aracılığıyla, kullanıcılar yeni müzikler dinleyebilecek ve bunları doğrudan Beğenilen Şarkılar çalma listelerine ekleyebilecek. Bir Spotify sözcüsü TechCrunch’a şunları söyledi:

“Uygulamamızda, kullanıcı deneyimimizi iyileştirmek amacıyla rutin olarak bir dizi test gerçekleştiriyoruz. Bu testlerden bazıları, daha geniş kullanıcı deneyimimizin yolunu açarken, diğerleri yalnızca önemli bir öğrenme işlevi görür. Şu anda paylaşacak başka haberimiz yok.”

Spotify

Açıklama, özelliğin küresel olarak ve diğer platformlarda kullanıma sunulup sunulmayacağını doğrulamadı. Şu anda, bilinmeyen sayıda test kullanıcısı arasında yalnızca iOS için Spotify beta sürümünde mevcut.

Yeni Keşfet özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz ve hesabınızda etkinleştirildi mi? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.