Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitch’te Birkaç Dakika Mesaj Sabitlemek 1850 TL!

Twitch, abonelerin yayıncılara daha fazla ulaşmasını sağlamak için mesaj sabitleme özelliğini duyurdu.

Twitch gibi platformlar söz konusu olduğunda, içerik oluşturucular ve izleyicileri arasındaki iletişim son derece önemli. Bu nedenle, yeni özellikler ve para kazanma yolları sunarak bir içerik oluşturucuya hitap etmek de aynı doğrultuda önemli. Şirket, sınırlı bir süre için mesaj sabitleme özelliğini etkinleştirerek izleyici üyelerine kendilerini sohbette ifade etmeleri için yeni bir yol sundu.

Twitch, yeni özelliği hakkında çok netti ve destek sayfasında insanlara yalnızca sınırlı bir süre ve sınırlı sayıda kanalda kullanılabileceğini bildirdi. Peki özellik nasıl çalışıyor? Katılımcı kanallardaki izleyici üyeleri, mesajlarını yükseltmek ve kalabalıktan farklı kılmak için tek seferlik bir ödeme yapabilecek. İzleyici üyeleri, 5 dolardan başlayan ve 100 dolara kadar çıkan beş farklı seçenek arasından seçim yapabilecek.

Twitch Mesaj Sabitleme Özelliği ve Ücretleri

Twitch Mesaj Sabitleme Özelliği ve Ücretleri

 • 5 dolar – 30 saniye boyunca mesaj sabitleme
 • 10 dolar – 1 dakika boyunca mesaj sabitleme
 • 25 dolar – 1 dakika 30 saniye boyunca mesaj sabitleme
 • 50 dolar – 2 dakika boyunca mesaj sabitleme
 • 100 dolar – 2 dakika 30 saniye boyunca mesaj sabitleme

Birden fazla hedef kitle üyesi yükseltilmiş bir sohbet gönderebilirken, mesajlar bir kuyruğa alınacak ve her seferinde bir tane olmak üzere görüntülenerek her mesaja uygun sabitleme alanı verilecek. Yeni teste katılmak için bir kanal seçilmişse, Cheer simgesinin yanında mesaj sabitleme simgesini göreceksiniz. Seçeneğe tıkladığınızda, ödeme penceresi açılacak.

Twitch mesaj sabitleme, sohbette değişen süreler boyunca vurgulanmış halde kalacak ve 5 dolar ödediğinizde 30 saniye boyunca sohbetin en üzerinde sizin mesajınız bulunacak. Ödediğiniz para arttıkça, süre de artacak.

Bir kanala yükseltilmiş bir mesaj gönderildiğinde, içerik oluşturucu bunu etkinlik akışında görerek fark edilmesini kolaylaştıracak. Bu sadece sınırlı süreli bir test olduğundan, mesaj sabitlemenin gösterilmesinin iki yolu olacak; bir seçenek en üstte ve diğerinde altta olacak. Son bir not olarak, Twitch mesaj sabitleme 70/30 oranında bölünecek ve içerik oluşturucu kârın büyük çoğunluğunu alacak.

Tabii ki Twitch mesaj sabitleme özelliği yakında Türkiye özel fiyatlandırma ile sunulacaktır ancak şuan için 2 dakika 30 saniye mesaj sabitlemenin maliyeti 1850 TL.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.