Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitch Makine Öğrenimiyle Şüpheli Kullanıcıları İzleyecek

Amazon’un sahibi olduğu popüler canlı yayın platformu Twitch, nefret söylemini ve tacizleri engellemek için makine öğrenimi kullanacak.

Son zamanlarda ülkemizde kara para aklama iddiaları ile gündeme gelen Twitch platformunda yaşanan bu olay yargıya intikal etmişken, Twitch yayıncıların şikayetçi olduğu bir konu hakkında da önemli bir adım atıyor.

Yapılan açıklamaya göre Twitch makine öğrenimiyle şüpheli kullanıcıları izleyecek ve kullanıcıların, platformda istenilmeyen bir davranış yapması durumunda bunu yayıncılara bildirecek.

Twitch Makine Öğrenimiyle Nefret Söylemini Ve Tacizleri Önleyecek

Twitch Makine Öğrenimi

Twitch, platformda yaşanan nefret söylemleri, tacizlerin, ve diğer iğrenç davranışların tespiti için kötü bir yıl geçirdi. Yapılan açıklamada en kötü zamanında bazı programların uygulanmasının zaman alacağını ancak Twitch’in bu durumlarla başa çıkmak için yeni bir girişimi duyurmasının vaktinin geldiğini açıkladı.

Twitch makine öğrenimiyle platform üzerindeki bu kötü davranışları tespit edecek. Kullanıcıların yeni hesaplar oluşturarak bu davranışları tekrarlamasının da önüne geçilecek. Twitch tarafından Twitter üzerinden yayınlanan bir videoda yeni sürecin nasıl işleyeceği gösterildi.

Twitch makine öğreniminde şüpheli kullanıcı algılama, iki aşamalı denetime sahip olacak. “Olası” sınıflandırması, genel sohbet üzerimden bir yorumu gizleyecek ve yorumu sadece yayıncı ve moderatörlerin görmesi ve hesaba karşı işlem yapması için işaret ekler. “Olası” olarak işaretlenen yorum sohbette görünür.

twitch makine ogrenimi kullanacak 3

Twitch bu yeni özelliğin tüm yayıncılar için varsayılan olarak açık geleceğini belirtti. Şirket ayrıca makine öğreniminin doğru halde çalışmasının biraz zaman alabileceğini de belirtti. Twitch’in platformu daha iyi hale getirmesi için bu gibi özellikleri sonunda sunuyor olması sevindirici.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.