Twitch Apple SharePlay Desteğini Duyurdu

Amazon’un canlı yayın platformu Twitch, Apple cihazı kullanıcılarının yayınları arkadaşları ile izlemesi için Apple SharePlay desteği sunmaya başladığını açıkladı.

Apple’ın WWDC 2021 etkinliğinde duyurusunu yaptığı yeni işletim sistemleri SharePlay isimli bir özelliği sunuyordu. Kullanıcılar bu özellikle birlikte bir platform üzerindeki yayınları sevdikleriyle birlikte izleyebiliyordu.

Amazon Prime Video’nun “Seyir Partisi” ya da Instagram’ın “Birlikte İzleme” özelliğinin alternatifi bir servis tarafından daha destekleniyor. Twitch Apple SharePlay özelliğinin kullanılabileceğini açıkladı.

Twitch Apple SharePlay

Twitch Apple SharePlay Desteği İle Yayınlar Birlikte İzlenebilecek

Apple’ın FaceTime üzerinde iOS, iPadOS ve macOS’in yeni sürümlerinde sunduğu bu özellik servisler tarafından yeni yeni desteklenmeye başlanıyor. Twitch Apple SharePlay özelliğinin artık Twitch iOS uygulaması üzerinden kullanılabileceğini açıkladı.

Twitch’in Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile duyurulan yeni özelliğin nasıl kullanılacağı açıklanıyor. FaceTime görüşmesine katılan tüm kullanıcıların Twitch uygulamasını yüklemesi ve Twitch hesapları ile oturum açmaları gerekiyor. Bunların yapılması durumunda istenilen Twitch yayını diğer FaceTime katılımcıları ile birlikte izlenebiliyor.

Apple’ın FaceTime servisinde olduğu gibi maksimum 32 kişi ile paylaşılabilecek olan bu yayında, her katılımcının cihazında eşzamanlı olarak çalışacak. Kullanıcılar kendi hesaplarından sohbet edebilecek, yayıncıya abone olabilecek ve chat ile etkileşime girebilecek.

twitch apple shareplay destegini duyurdu 3

Twitch’in SharePlay desteği şimdilik iOS ve iPadOS cihazları için sunuluyor. Apple TV ve Mac cihazları için bu destek sunulmadı. Apple’ın iOS ve iPadOS 15.1 sürümlerinin yüklendiği cihazlarda kullanılabilen bu özelliğin ilerleyen günlerde diğer cihazlarına da gelmesi bekleniyor. Son olarak SharePlay Twitch’in yanında Apple TV, Apple Music, Disney+, HBO Max, Hulu, Pluto TV ve SoundCloud servislerinde de kullanılabiliyor. Bu özelliğin ilerleyen günlerde pek çok servis tarafından da desteklenmesi bekleniyor.

Avatar of Burak KÖSE
Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol