Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitch Geri Sar Butonunu Test Etmeye Başladı

Twitch, nihayet kullanıcıların fazlasıyla beklediği bir özellik olan "geri sar" butonunu test etmeye başladı.

Twitch geri sarma butonu aradığınız oluyor mu? Şirket, yayınları geri sarma dahil üç yeni özelliği test etmeye başladı. Yeni özellikler kasım ayında Twitch’e eklenecek, bazı izleyicilere bir ay boyunca sunulacak ve ardından kaybolacak.

Twitch‘in çekici yanlarından biri, olayları canlı olarak izleme, ancak bir şeyi veya kaçırmış olabileceğim bir anı tekrar görmek için yayını geri sarmayı kaç kez istediğimi sayamıyorum bile. Twitch şu anda bazı kullanıcılarla yeni bir “Twitch Geri Sar” butonu test etmeye başladı için bu sorun yakında çözülecek.

Twitch Geri Sar Butonu

Twitch Geri Sar Butonu Ne İşe Yarayacak?

Twitch geri sar butonu kullanıma açıldığında, bastığınız an yayının iki dakika gerisine gideceksiniz. Bu seçeneği kullanarak, kaçırdığınız önemli anları tekrar izleyebilecek ve hatta kaçırdığınız içerikleri, eski Twitch yayınlarında olduğu gibi farklı hızlarda izleyebileceksiniz.

Twitch geri sar butonuna basarsanız, sohbetin üzerinde görüntülenen resim içinde resim penceresi sayesinde canlı yayında neler olduğunu görmeye devam edebileceksiniz ancak, izlediğiniz yayıncıda geçmiş yayınları sergileme etkin değilse geri sarma düğmesini kullanamayacaksınız. Twitch’e göre, geri sarma düğmesi testi önümüzdeki günlerde izleyicilerin yaklaşık dörtte birine sunulacak.

Bana Hatırlat ve Fragmanı İzle

The Verge‘e göre, Twitch ayrıca iki düğmeyi daha test etmeye başladı. Şirket, Bana Hatırlat düğmesinin yaklaşmakta olan planlanmış bir yayın için bir hatırlatıcı almanıza izin vereceğini açıkladı. Fragmanı İzle düğmesi, bir yayıncının kanal fragmanını (varsa) izlemenizi sağlayacak.

Twitch, bu butonları “önümüzdeki ay boyunca” test edecek. Test bittiğinde, butonlar kaldırılacak. Geri dönüşler olumlu olursa butonlar kalıcı olacak ancak olmama ihtimali de mevcut.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.