Twitch Ekim 2021’de %19 Daha Çok İzlendi

Amazon’un canlı yayın platformu olan Twitch izleyici sayısını arttırmaya devam ediyor.

Özellikle oyun odaklı canlı yayınların yapıldığı Twitch platformu, ülkemizde kara para iddiaları ile çalkalanmaya devam ediyor. Bu konuda Twitch tarafından bir hamle ya da resmi bir açıklama yapmamış olsa da Türkiye’deki yayıncılar Twitch tarafından bir açıklama yapılacağına dair umutlarını diri tutuyor.

Amazon’un sahibi olduğu Twitch platformu ise dünya genelinde yükselen bir popülerliğe sahip. Verilere göre Twitch Ekim 2021’de yüzde 19 daha fazla izlendi. 

twitch ekim 2021

Twitch Ekim 2021 İstatistikleri

StreamElements analitik ortağı olan Rainmaker.gg verilerine göre Twitch Ekim 2021 döneminde izleyiciler 1.9 milyar saat içerik izledi. 

Verilere göre ayrıca Twitch Ekim 2021 döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre izleyici sayısını yüzde 19 arttırmış durumda. 

Facebook Gaming ise dünya genelinde yükselmeye devam ediyor. Facebook Gaming Ekim 2021 boyunca 512 milyon saatin üzerinde izlenme elde etti. Facebook Gaming geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre bu dönem izleyici sayısını yüzde 61 oranında arttırmış oldu. 

Twitch platformunda League of Legends içeriği aylık yüzde 98 artışla 205 milyon saat ile ayın en çok izlenen oyunu oldu. Ekim ayında oyunun bu izlenme sayılarına ulaşmasının League of Legends Dünya Şampiyonası etkinliği olduğunu söyleyebiliriz. 

Konu hakkında açıklama yapan StreamElements CEO’su Jason Krebs, “Twitch kısmen esporlar sayısında 1.9 milyar saatin üzerinde izlenme elde etti.” dedi.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol