Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitch’ten Çıplaklık İçeren Yayınları Engelleyen Filtre

Canlı yayın platformu Twitch, çıplaklık, argo ve şiddet gibi unsurları içeren yayınları otomatik olarak gizleyen yeni bir filtre devreye aldı.

Günümüzün en popüler canlı yayın platformu olan Twitch, filtreleme araçlarını güncelledi. Buna göre kullanıcılar cinsel, şiddet, zararlı madde ve küfürlü içerik gibi yetişkin temaları içeren yayınları engelleyebilecekler. Yeni filtre ayarları, platformun kısa süre önce uygulamaya koyduğu İçerik Sınıflandırma Yönergeleri uyarınca, kullanıcıların belirli içerik etiketlerini gizlemelerine olanak tanıyor.

Bu yönergeler, içerik oluşturucuların çıplaklık, şiddet tasvirleri, kumar, aşırı argo ve uyuşturucu kullanımı gibi şeyler içeriyorsa canlı yayınları uygun şekilde etiketlemelerini gerektiriyor. Söz konusu etiketler, yetişkinlere yönelik oyun içerikleri için de geçerli. Bu sayede insanlar izleyecekleri bir şey ararken tüm kategorileri gizleyebilecekleri için daha derli toplu bir deneyim mümkün olacak.

Cinsel Temalı Twitch Yayınları Gizlenebilecek

twitch cinsel içerikli yayınlar

İçerik sınıflandırma etiketleri, profil ayarlarında İçerik Görüntüleme Tercihleri altında bulunuyor. Filtreler bir kez açıldığında, platformda gezinirken ortaya çıkan akışlara ek olarak tüm öneriler ve arama sonuçları için de geçerli olacak. Sistem, tercih edilen filtre ayarlarını hatırlayacağı için ayarlar sayfasına bir daha girmenize gerek kalmayacak.

Twitch, 18 yaşından küçükler için bu filtre ayarlarının büyük çoğunluğunu otomatik olarak uyguluyor. Ayrıca bugün söz konusu filtreyle bağlantılı yeni bir özellik daha devreye alınıyor. Artık çıplaklık içeren yayınların önizleme resimleri bulanıklaştırılabilecek. Bu özellik varsayılan olarak açık olacak ve ayarlar aracılığıyla açılıp kapatılabilecek. Bununla birlikte, bir kanalı takip ediyorsanız, sınıflandırma etiketleriniz cinsellik içeren yayını kapsasa bile küçük resim bulanıklaştırılmayacak.

Daha fazla ayrıntı için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.