Nintendo Switch Twitch Uygulaması Yayınlandı

Ülkemizde kısıtlı bir kitleye hitap eden Nintendo Switch el konsolu kullanıcılarını sevindirecek bir adım atıldı.

Nintendo’nun Switch isimli el konsolu yurt dışında çok ilgi görse de ülkemizde yüksek fiyatı nedeniyle kısıtlı bir kullanıcı kitlesine sahip. Kullanıcıların uzun süredir beklediği Nintendo Switch Twitch uygulaması yayınlandı.

Nintendo Switch Twitch uygulaması an itibariyle Nintendo Switch eShop üzerinden indirilebiliyor. Twitch platformu ülkemizde son zamanlarda Türk yayıncılarının platform üzerinden para aklama olayları ile anılıyor. Twitch, Türkiye’de yaşananlar hakkında yayıncılarını ve kullanıcılarına halen konu hakkında bir açıklama yapmamış olsa da Twitch platformuna artık Nintendo Switch üzerinden de erişilebilecek.

Nintendo Switch Twitch Uygulaması

Nintendo Switch Twitch Uygulaması Neler Sunuyor?

Nintendo Switch Twitch uygulama deneyimi, Twitch kullanıcıları için alışıldık bir deneyim sunuyor. Ana menü, Twitch tavsiyeleri ya da abonelikler arasında kolayca gezinti yapılabiliyor. Switch üzerinden izlediğiniz yayının chati için ne yazık ki bir şey yazamıyor. Switch kullanıcıları Twitch yayıncılarının chatine katılmak için farklı çözümlerle sohbete dahil olabilir. Twitch uygulaması bilindiği üzere hali hazırda oyun konsollarında da bulunuyor.

nintendo switch twitch uygulamasi yayinlandi 3

PlayStation ve Xbox kullanıcıları mağazadan indirebilecekleri Twitch uygulaması ile sevdiği yayıncıların yayınlarını daha büyük ekrandan izleyebiliyor. Nintendo Switch konsolunu elinden düşürmeyen ve cihazları üzerinden Twitch platformunu takip etmek isteyenler uygulamanın Switch’e gelmesini ise olumlu karşıladı.

Nintendo Switch oyun konsolunda daha önce YouTube ve  yurt dışında popüler olan pek çok video içerik platformunun uygulaması bulunuyor. Dünyanın en çok kullanılan ücretli video içerik platformu olan Netflix’in ise Switch uygulaması bulunmuyor. Kullanıcılar Netflix uygulamasının da Switch platformuna gelmesini dört gözle bekliyor.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol