Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitch, Cinsellik Nedeniyle Resmi Amazon Prime Video Kanalını Kapattı

Amazon'a ait olan popüler canlı yayın platformu Twitch, Prime Video İspanya'ya ait resmi kanalı askıya aldı. Yasaklamanın, cinsel içerik ile ilgili topluluk kurallarının ihlal edilmesi sebebiyle gerçekleştiği tahmin ediliyor.

Günümüzün en popüler canlı yayın platformlarından Twitch, resmi bir Amazon Prime Video kanalını askıya aldı. Buradan görebileceğiniz üzere 15 saat önce banlanan ve hala açılmayan hesap, Prime Video España’ya (İspanya) ait. Daha önce sayısız yayıncının kanalını askıya alan Twitch, ilk kez Amazon‘un sahibi olduğu resmi bir hesabı banlamış oldu.

Twitch’in ana şirketinin Amazon olduğunu düşününce durum gerçekten ilginç bir hal alıyor. Kotaku’nun haberine göre yasaklama teknik bir aksaklıktan ziyade ceza gibi görünüyor. Zira resmi Prime Video İspanya kanalı Twitch’in cinsel içerik ve çıplaklık ile ilgili topluluk kurallarını çiğnemiş durumda.

Askıya Alınmanın Nedeni Cinsel İçerik ve Çıplaklık Olabilir

twitch amazon prime video

Olay, İspanyol komedyen Henar Álvarez‘in sunduğu Esto Es Un Late programında yaşandı. Gömleğini kaldırırken “Yasağa gidiyoruz…Hadi gidelim, bizi yasaklayacaklar” diyen Álvarez, canlı yayında göğüs ucunu gösterdi. Ardından programdaki sunuculardan biri elleriyle Álvarez’in önünü kapattı.

İlk başta kameranın kaydı kesildi, ancak yayın geri döndüğünde ve Álvarez aynı hareketi tekrardan yaptı. Bunun üzerine yayın aniden sona erdi. Askıya almanın bu nedenle yapılıp yapılmadığını bilmesek de, Álvarez’in canlı yayında göğüs ucunu göstermesi Twitch’in Çıplaklık, Pornografi ve Cinsel İçerik ile ilgili topluluk kurallarını ihlal etmiş gibi görünüyor.

twitch cinsel içerik

Geçici askıya alınmalar, bir ila 30 gün arasında değişiyor. Prime Video İspanya kanalı ilk kez banlandığı için bu ay içinde yeniden çevrimiçi olacaktır. Fakat zaman içerisinde birden fazla ihlal yapan hesaplar, süresiz olarak askıya alınabiliyor. Bu arada yayın sırasında göğüs ucu göstermenin yalnızca kadınlara yasak olduğunu belirtelim. Yani bir erkek isterse üstü çıplak bir şekilde yayın yapabiliyor. Bu da Twitch’in çarpık topluluk kurallarına en büyük örneklerden biri.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.