Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Türk Takımları 100 Bin Dolar Ödüllü PUBG Mobile Turnuvasında

Türkiye’den Fire Flux Esports, Next Rüya ve Regnum Carya Esports takımları, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da düzenlenecek PUBG Mobile Regional Clash turnuvasında mücadele edecek.

Dünyanın en popüler mobil oyunlarından PUBG Mobile‘da espor rüzgarı esmeye devam ediyor. Temsilcilerimizden Avrupa Şampiyonu ünvanına da sahip olan Fire Flux Esports, Next Rüya ve Regnum Carta Esports takımları 2 milyon 700 bin TL (100 bin dolar) ödül havuzuna sahip olan PUBG Mobile Regional Clash (PMRC) turnuvasında mücadele edecek. PMRC, dünyanın en büyük espor ve oyun festivallerinden Gaming8’de, Honor sponsorluğunda düzenlenecek.

20 – 23 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan turnuvaya Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad ev sahipliği yapacak. Kıyasıya mücadelelere ev sahipliği yapması beklenen turnuvada PMPL (PUBG Mobile Pro League) Avrupa Şampiyonası Bahar Sezonu’nun en iyi 8 takımı ile PMPL Orta Doğu-Afrika Şampiyonası Bahar Sezonu’nun en iyi 8 takımı karşı karşıya gelecek.

Türk Takımlarının PMRC 2023 Mücadelesi Başlıyor

türk takımları pubg mobile

PMRC turnuvasındaki heyecan dolu maçların tamamı 20 – 23 Temmuz tarihlerinde PUBG Mobile Türkiye ve PUBG Mobile Espor Türkiye Youtube, TikTok ve Facebook kanallarından canlı olarak izlenebilecek. PMRC turnuvasında Türk takımları FireFlux Esports, Next Rüya ve Regnum Carya Esports’un yanı sıra Geekay Esports, CRASH GAMING, Nigma Galaxy, Brute Force, ArabGolden Galaxy, Vision Esports, gQ team, RTG Esports, Nexus Gaming, G.Gladiators, MadBulls, Excuse Me ve ARR eSports takımları yer alıyor.

PMRC’ye ev sahipliği yapacak Riyad’da geçtiğimiz hafta da PUBG Mobile World Invitational (PMWI) turnuvası gerçekleştirilmişti. PMWI’da Ana Turnuva’da yer alan FireFlux Esports burada sergilediği performansla turnuvayı 101 puanla 6. sırada tamamlamış, böylelikle 2 milyon 500 bin TL’yi aşan (97 bin dolar) bir ödülü de kasasına koymuştu. Etkinliğin Allstars aşamasında yer alan S2G ESports ise topladığı 102 puanla 9’uncu sırada yer alarak 1 milyon 155 bin TL (44 bin dolar) ödül kazanmıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.