Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Türk Hacker, Donald Trump’ın Sitesini Hackledi

Türk bir bilgisayar korsanı, ABD'nin eski başkanı Donald Trump'ın web sitesini hackledi. Detaylar haberimizde.

Türk hacker, eski Amerikan Başkanı Donald Trump’ın web sitesinin bir bölümünü ele geçirdi ve o bölümün tamamına Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir sloganı ve konuşmasını koydu.

Pazartesi günü, eski ABD başkanının web sitesinin bir alt alan adının ziyaretçileri, Türk hacker tarafından siteye eklenen bir mesajla karşılandı. Mesajda, “Allah’ı unutan, bu yüzden Allah’ın da onlara kendini unutturduğu kimseler gibi olmayın. İşte onlar gerçekten yoldan çıkmışlardır.” ifadeleri kullanıldı ve İngilizce hali de cümlenin altına eklendi.

Türk Hacker Trump

Türk Hacker’ın Saldırısı 8 Ekim’de Yaşandı

İnternet arşivlerine göre, eski ABD başkanının web sitesinin alt bölümü, 8 Ekim gibi erken bir tarihte ele geçirildi. Trump’ın bir sözcüsü, yabancı basınların yorum talebine yanıt vermedi.

Aynı Türk hacker, Biden’ın cumhurbaşkanı seçilmesinden haftalar sonra, kasım ayı sonlarında Joe Biden’ın kampanya web sitesini ele geçirme sorumluluğunu da üstlenmişti. ABD istihbarat teşkilatları, mart 2021 raporunda olayı “2020 ABD seçimlerini etkilemeye veya müdahale etmeye yönelik bir avuç başarısız hacktivist girişimden biri” olarak nitelendirdi.

Eski ABD başkanının web sitesinin ihlali, daha büyük bir hacktivizm dalgasının veya daha ileri siyasi veya sosyal hedeflere yönelik bilgisayar ihlallerinin ortasında geldi.

Eylül ayında hacker topluluğu Anonymous, Proud Boys gibi aşırı sağcı örgütler arasında popüler olan bir web sitesi barındırma şirketi olan Epic’in elindeki tonlarca veriyi çaldığını ve sızdırdığını iddia etti.

Twitter, 2020’de Biden, Barack Obama ve Bill Gates’in hesaplarının, kullanıcıları belirli bir adrese Bitcoin göndermeye çağıran bir mesajla ele geçirildiği ve 100.000 dolardan fazla paranın dolandırıldığı, büyük ölçekli bir hack olayı yaşadı.

Ayrıca 17 yaşındaki bir bilgisayar korsanı, bu yılın başlarında olaydaki rolü nedeniyle suçunu kabul etti ve üç yıl çocuk hapsi cezasına çarptırıldı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. vizyonsuz hacker

    0
    0
    Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.